Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

„Sprintem do maratonu”. Ogólnopolski maraton przedszkolaków w Białej Podlaskiej (film) (galeria)

Celem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród dzieci oraz kształcenia nawyku podejmowania aktywności fizycznej.

W dniu 23 maja Przedszkole Samorządowe nr 15 im. Juliana Tuwima w Białej Podlaskiej już po raz szósty włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Sprintem do maratonu” organizowanej przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola”. Akcję biegową w przedszkolu przygotowały i koordynowały nauczycielki – Kamila Królicka i Monika Mikołajczuk.

Głównym celem „Sprintem do maratonu” jest zachęcanie najmłodszych do ruchu i sportu; przekazanie przedszkolakom, że aktywność fizyczna może być źródłem radości  i dobrej zabawy. Wczesne wprowadzenie do aktywności fizycznej może pomóc w budowaniu trwałych, zdrowych nawyków, które będą miały pozytywny wpływ na dalsze życie dzieci.

Całe wydarzenie uroczyście otworzył  dyrektor bialskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 Rafał Wlizło, który powiedział m.in.: – Uczymy dzieci od najmłodszych lat realizowania wartości zdrowotnych. Zaszczepiamy pozytywną energię i próbujemy takie imprezy organizować corocznie. W zdrowym ciele zdrowy duch!

Następnie dzieci odśpiewały ogólnopolski hymn akcji „Sprintem po zdrowie”, po czym przystąpiły do rozgrzewki poprowadzonej przez koordynatorki wspólnie z dyrektorem.

Kulminacyjnym punktem wydarzenia było przebiegnięcie jednego okrążenia bieżni (ok. 230 m), w którym – co warto podkreślić- wzięło udział dziewięć grup przedszkolnych, czyli aż 210 dzieci. Grupy przedszkolne ustawiały się kolejno na linii startu i z zaangażowaniem i determinacją pokonywały wyznaczoną trasę.

Po dotarciu do mety każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom i medal, który umożliwił każdemu dziecku poczuć się jak prawdziwy sportowiec.

Gratulujemy najmłodszym świetnej kondycji i chęci do aktywnego spędzania czasu.

 

materiał: Radio Biper
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Jan Kowalski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama