Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Z seniorami z Zasiadek o bezpieczeństwie na co dzień

Przed weekendem dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w miejscowości Zasiadki. W trakcie spotkania funkcjonariusz przedstawił uczestnikom metody oszustw dokonywanych na szkodę seniorów oraz sposoby uchronienia się przed nimi. Apelował też o rozwagę w kontaktach nieznajomymi.

Przed weekendem dzielnicowy międzyrzeckiego komisariatu uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Zasiadkach. W trakcie pogadanki mundurowy przedstawił informacje na temat oszustw dokonywanych przez sprawców oraz sposobów uchronienia się przed nimi. Omówione zostały zasady zachowania się w przypadku próby dokonania oszustwa oraz algorytm postępowania po takim zdarzeniu. Nie zabrakło również przykładów takich przestępstw, które zaistniały na terenie powiatu bialskiego.

Policjant uświadamiał jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą ,,na wnuczka’’, ,,pracownika banku’’ czy ,,na policjanta’’. Przestępcy bowiem nie ustają w wysiłkach aby okraść osoby chcące pomagać np. swoim najbliższym. Dlatego też telefonują do niczego nieświadomych starszych osób, a następnie opowiadają zmyśloną historię o wypadku, zagrożonych oszczędnościach w banku czy świetnej inwestycji. Wszystko po to aby namówić seniora na przekazanie zaoszczędzonych pieniędzy. Niestety nadal zdarza się, że część osób nabiera się na historię oszustów, a wówczas tracą często oszczędności życia.

Najlepszą metodą, aby nie dać się okraść, jest przerwanie połączenia, jeśli tylko nieznajomy głos po drugiej stronie słuchawki zaczyna wypytywać nas o pieniądze, podając się za funkcjonariusza służb, pracownika banku lub członka rodziny.

Na zakończenie spotkania policjant zaznaczył, że Policja nigdy nie angażuje osób postronnych w swoje działania, nigdy nie informuje o wypadkach czy zatrzymaniach przez telefon, nie prosi też o pieniądze.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama