Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Sklep rowerowy Delta odnowił i przekazał nowym właścicielom 63 rowery! (film) (galeria)

To już IV edycja akcji rowerowej organizowanej przez Sklep rowerowy Delta w Białej Podlaskiej. Tym razem mieszkańcy przekazali sporą liczbę rowerów, z których 63 zostały już wyremontowane i trafiły do nowych właścicieli.

To czwarta akcja rozdawania rowerów dla osób, które nie mogą ich kupić. Są to rowery przeserwisowane, sprawne, gotowe do jazdy. To prywatna inicjatywa, bez żadnej pomocy to robię z moim pracownikiem i wszyscy są zadowoleni. Rowery pochodzą od mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic, nawet z odległości 20 km ludzie przywozili. Są chętni do pomocy, bezpłatnie oddają rowery, mówią: ktoś jeszcze będzie zadowolony – przybliża szczegóły akcji właściciel sklepu i serwisu rowerowego Marek Bartkiewicz.

W wydarzeniu uczestniczyli:
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Rokitno
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Tuczna
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Janów Podlaski
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Biała Podlaska
– Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Biała Podlaska
– Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Sławatycze
– Środowiskowy Dom Samopomocy w Sławatyczach

Akcja przekazania rowerów odbyła się 19 kwietnia przed sklepem rowerowym mieszczącym się pod adresem ul. Al. Jana Pawła 115 w Białej Podlaskiej.

Akcja bardzo nam się podoba, zapoznaliśmy się z nią w internecie, z mediów. Korzystamy po raz pierwszy, złożyliśmy zapotrzebowanie na kilka rowerów, otrzymaliśmy pięć. Myślę, że nasi podopieczni skorzystają z tej akcji, z uwagi na to, że mamy zbyt mały budżet, żeby we własnym zakresie wyposażyć swoja jednostkę w akurat tego rodzaju sprzęt rehabilitacyjny. W ten sposób będziemy mogli prowadzić nowe zajęcia rekreacyjne – dzieli się spostrzeżeniami kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Sławatyczach Sylwia Gruszkowska. – Mamy jedenaście osób sprawnych ruchowo, wychodzimy z nimi na wycieczki i spacery. Ci, którzy mieli swoje rowery, wyjeżdżali już w tamtym roku w plener. Jeżeli uda nam się pozyskać tę jedenastkę to wtedy będziemy mogli z cała grupę wyruszyć na przejazd. Mieszkamy przy szlaku „nadbużanki”, tereny są piękne, mamy ścieżkę rowerową Green Velo, z której warto korzystać. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się pozyskać jeszcze kilka rowerów i w ten sposób doposażyć pracownię rekreacyjna dla potrzeb całej grupy cyklistów.

materiał: Sklep rowerowy Delta w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama