Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Dryglewski – Kalicki – Węda. Trzy spojrzenia na kulturę” w Terespolu (galeria)

Myślą przewodnią organizowanego przez MCKSiR cyklicznego wydarzenia tym razem były słowa historyka i filozofa Zbigniewa Mikołejko: „Prywatyzacja życia powoduje, że blisko połowa Polaków nie bierze udziału w niczym: w wyborach, w życiu społecznym, w kulturze. Są pozamykani w przestrzeni rodzinnej, ograniczającej się do tego, żeby mieć jakąś robotę, dach nad głową, trochę gadżetów i tanią rozrywkę”.

Wychodząc takiemu stwierdzeniu naprzeciw po raz czwarty zaprosiliśmy na spotkanie do sali Miejskiej Biblioteki Publicznej w Terespolu znamienitych gości:

– Marcina Kalickiego – „człowieka orkiestrę”- multiinstrumentalistę, realizatora dźwięku i światła, kompozytora,
– Jacka Dryglewskiego – członka Fotoklubu Podlaskiego specjalizującego się w fotografii dokumentalnej oraz krajobrazowej, fotoreportera pisma ,,Kraina Bugu”,
– Łukasza Wędę – „człowiek instytucja” – pasjonata historii i dziedzictwa kulturowego, działacza społeczno-kulturalnego, autora publikacji naukowych, biegacza długodystansowego, prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Moderatorem spotkania był Maciej Szupiluk – poeta, bibliotekarz, wokalista, filozof, prezes Bialskiego Klubu Literackiego „ Maksyma”.

Dwóch wspaniałych twórców i aktywista społeczny od lat działają i inspirują kolejne pokolenia. Prawie trzygodzinne spotkanie było właśnie taką wymianą energii, wiedzy i doświadczeń. Prowadzone dyskusje oscylowały wokół potrzeby twórczości artystycznej i kontaktu na linii twórcy z odbiorcą lub animatora z wolontariuszami.

Publiczność dowiedziała się, jak przebiega proces tworzenia muzyki i w jaki sposób przenosi ona słuchaczy w świat wyobraźni.
Otrzymali również podpowiedzi, jak przygotować się do zrobienia zdjęcia, które ukażą emocje i wyjątkowość fotografowanej osoby, miejsca lub wydarzenia oraz dlaczego warto znać swoją tożsamość, jak ją odkrywać i jak dbać o własne dziedzictwo kulturowe.

Prelegenci opowiedzieli, ile nerwów i szczęścia zarazem daje proces twórczy lub praca na rzecz odkrywania lokalnej historii. Kultura jest często niedoceniania, pomijana, ale jakże ważna w każdych czasach. Wiedzą o tym ludzie kultury i powiększające się grono odbiorców, obywateli – ludzi świadomych, do których należy zmiana świata na lepsze.

Zapraszamy do biblioteki na wystawę fotograficzną! Zwiedzanie jej będzie możliwe w godzinach pracy MBP przez 2 tygodnie!

zapraszamy do zobaczenia materiału na Radio Biper  <<<< linku >>>>

materiał: MCKSiR Terespol
tekst Łukasz Pogorzelski MCKSiR Terespol
zdjęcia: S.P.
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama