Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Działania „Brawura” na drogach powiatu bialskiego

Na drogach powiatu bialskiego policja prowadzi wzmożone działania pod nazwą „Brawura”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prędkość i stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Reagują też na agresywne i brawurowe zachowania uczestników ruchu, które stwarzają zagrożenie na drodze i są przyczyną tragicznych wypadków.

Na drogach całego województwa prowadzone są wzmożone działania pod nazwą ”Brawura”. W działaniach uczestniczą również policjanci ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na prędkość, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Reagują też na naruszenia przepisów ruchu drogowego, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych. Pod lupą policjantów znajdują się też wykroczenia popełniane wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także przez tą właśnie grupę użytkowników dróg .

Tylko w tym miesiącu na terenie naszego powiatu doszło do 4 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby! a trzy kolejne zostały ranne. Najczęstszą przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

Apelujemy o zdjęcie nogi z gazu. Należy pamiętać, że działania mundurowych przyniosą skutek jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni o bezpieczeństwo swoje, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na nieodpowiedzialne zachowania innych uczestników ruchu, alarmując o nich policjantów.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama