Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Jak funkcjonować w nowej rzeczywistości edukacyjnej? O tym podczas konferencji w Akademii Bialskiej (film) (galeria)

5 kwietnia w siedzibie Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja "Jak funkcjonować w nowej rzeczywistości edukacyjnej?", podczas której poruszono kwestię podejmowania innowacyjnych działań z zakresu nieszablonowego oceniania ucznia w nowej rzeczywistości edukacyjnej.

Konferencja została zorganizowana przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli i skierowana była do kadry kierowniczej oraz nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jej celem było zainspirowanie nauczycieli do podejmowania innowacyjnych działań z zakresu nieszablonowego oceniania ucznia w nowej rzeczywistości edukacyjnej.

Przede wszystkim ta konferencja została zorganizowana, by wyjść naprzeciw nauczycielom. Zmiany w edukacji, ministerstwie, to wszystko kreuje, że tak naprawdę jesteśmy pogubieni jako środowisko nauczycielskie. W związku z tym nauczyciele poszukują nowych rozwiązań, a szczególnie w ocenianiu uczniów. Zgłoszono tutaj takie zapotrzebowanie – wyjaśnia kierownik LSCDN Elżbieta Komosa.

Rozmawiano m.in. o nieporozumieniach wynikających z oceniania uczniów w szkole oraz możliwościach stwarzanych przez ocenę w relacji nauczyciel – uczeń. Wygłoszone prelekcje:
– Kierunki funkcjonowania i rozwoju LSCDN w latach 2024-2029
– Nieszablonowy uczeń w dzisiejszej szkole
– Ocena w nowych realiach szkolnych
– Nieporozumienia w ocenianiu uczniów
– Ocena jako relacja uczeń – nauczyciel
– Propozycja autorskiej koncepcji zajęć outdorowych w nauczaniu

Dodatkowo w korytarzu edukacyjnym uczestnicy mogli zapoznać się ze zbiorami, jakimi dysponują biblioteki, wydawnictwa i szkoły:
– Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Białej Podlaskiej
– Biblioteka Pedagogiczna w Białej Podlaskiej
– Biblioteka i Wydawnictwo Akademii Bialskiej
– Wydawnictwo Dyrektor Szkoły

Konferencję otworzył rektor Akademii Bialskiej prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk. Wśród prelegentów: dyrektor LSCDN Krzysztof Staruch, kierownik LSCDN o. Biała Podlaska Elżbieta Komosa, konsultant LSCDN o. Biała Podlaska Renata Michalczuk, konsultant LSCDN o. Biała Podlaska Małgorzata Kiec, przedstawiciel Uniwersytetu w Siedlcach dr hab. Cezary Kalita i przedstawiciel Akademii Bialskiej dr Ewa Pawłowicz-Sosnowska.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama