Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Sławatycze: Koncert charytatywny zespołu Art Quintet. Dziś czeka krwiobus! (galeria)

Takiego koncertu dawno w Sławatyczach nie było. Muzyka klasyczna z domieszką tej filmowej, musicalowej, rozrywkowej a na dodatek z nutą wiosny w tle. 2 kwietnia 2024 r., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach odbył się koncert charytatywny zespołu Art Quintet. Występ muzyczny związany był ze zbiórką krwi dla mieszkanki gminy Sosnówka która ma miejsce dziś.

Wstępem na koncert była symboliczna cegiełka na rzecz pogorzelców.

Zespół Art Quintet tworzą nauczyciele, uczniowie i wychowankowie Szkoły Muzycznej im. Chopina w Białej Podlaskiej. Zespół prowadzi Violetta Druliak. Podczas koncertu nie zabrakło elementów związanych bezpośrednio ze Sławatyczami. Na scenie pojawiły się gwiazdy sławatyckiego Gminnego Ośrodka Kultury prowadzone przez Elżbietę Gruszkowską. Zaśpiewały: Daria Gierlińska, Paulina Buraczyńska i Zofia Gierulska.

Patronat nad wydarzeniem objął Arkadiusz Misztal Wójt Gminy Sławatycze.

Organizatorami koncertu byli: Jarosław Kwasek działacz społeczny i wykładowca oraz Renata Stefaniuk prezes Stowarzyszenia Biała Pozytywka.

Proponujemy mieszkańcom Sławatycz, Sosnówki i Tucznej cykl koncertów charytatywnych. To pierwszy z nich. Kolejne już w czwartek w Sosnówce a w piątek w Mazanówce w gminie Tuczna. Równocześnie informujemy mieszkańców o obecności w ich miejscowościach krwiobusa z PCK Lublin. Obecny będzie w godzinach od 9 do 13. Prowadzić będziemy zbiórkę krwi na rzecz mieszkanki gminy Sosnówka. Zaproponowaliśmy nieco inną od dotychczasowych ofertę kulturalną jak widać na scenie. Muzyka klasyczna, muzyka filmowa, muzyka rozrywkowa jednak w aranżacji klasycznej. Zobaczymy jaki będzie odbiór. Jeśli się przyjmie a mieszkańcy licznie zechcą nas odwiedzić podczas koncertów to powtórzymy koncerty również w przyszłym roku. Także będą związane z akcjami charytatywnymi. – mówi Renata Stefaniuk, prezes Stowarzyszenia Biała Pozytywka.


materiał: Radio Biper Sławatycze
tekst i zdjęcia: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama