Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mieszkańcy Leśnej Podlaskiej doczekają się dużego parkingu i objazdu. W planach również rondo (film)

Samorząd pozyskał 1,5 mln zł dofinansowania dla zadania budowy parkingu w centrum Leśnej Podlaskiej. Planuje również budowę objazdu w okolicy sanktuarium oraz ronda na jednym ze skrzyżowań.

Parking i łącznik – objazd miejscowości

Kwotę 1.500.000 zł na zadanie „Budowa parkingu w centrum miejscowości Leśnej Podlaskiej” samorząd pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład. 

Czytaj więcej:
Środki szóstej edycji Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich <<==>> LINK

Planujemy, aby wykonać dwie drogi przy ośrodku zdrowia, w stronę lewą i prawą. Droga w lewo doprowadzałaby do drogi w kierunku Nowej Bordziłówki, z prawej strony do drogi na oczyszczalnię. W sytuacji, gdy mamy dużo świąt, dużo wiernych i zablokowane centrum, Leśna Podlaska miałaby objazd – wyjaśnia wójt Paweł Kazimierski.

Zaplanowany w tej okolicy parking pomieści 100 pojazdów

Zapewne 1,5 mln zł to trochę za mało. Będziemy to etapować, zmieniać, tak aby w tym roku wykonać dokumentację, a w przyszłym fizycznie wykonać część parkingu – przybliża plany włodarz.

Gmina planuje budowę ronda

Łącznik stanowiący ważny objazd miejscowości to nie jedyna inwestycja drogowa, która miałaby w bliskiej przyszłości zostać zrealizowana w samej Leśnej Podlaskiej. Jednym z marzeń włodarza jest powstanie ronda na jednym z wylotowych z miejscowości skrzyżowań.

Przed nami duże zmiany. To moje marzenie, żeby przebudować całą ulicę Bialską, Łosicką z rondem na skrzyżowaniu ulic Łosickiej, Bialskiej, Kwiatowej i w stronę Nosowa. Jeszcze w tym roku będzie nowa nakładka od Leśnej Podlaskiej do Nosowa. Wiemy, że prędkość rozwijana przez kierowców na tym odcinku jest znaczna. Rondo spowolni, wyhamuje i będzie bardziej bezpieczne, zarówno dla mieszkańców jak i użytkowników dróg. Przebudowa ul. Bialskiej rozpoczynałaby się od Rezerwatu Przyrody Chmielinie, a kończyłaby aż na końcu ul. Łosickiej. Przebudowa, czyli poszerzenie, nowy asfalt, ścieżki rowerowe, ścieżki piesze, kanalizacja deszczowa i rondo na skrzyżowaniu. To ogromne wyzwanie, ale jesteśmy w stanie to zrobić zdobywając jak do tej pory duże środki finansowe na realizację naszych zadań i zamierzeń – zapewnia wójt Paweł Kazimierski.

O tej i innych inwestycjach na terenie gminy opowiada wójt Paweł Kazimierski – zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

Czytaj również:

Leśna Podlaska: Przedszkole i nowy projekt edukacyjny dla uczniów <<==>> LINK
oraz
W Leśnej Podlaskiej powstanie pełnowymiarowy stadion sportowy <<==>> LINK
oraz
Umowa na budowę boiska w Leśnej Podlaskiej już podpisana <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcia: Radio Biper
film: Mariusz Maksymiuk, Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama