Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Umowa na budowę boiska w Leśnej Podlaskiej już podpisana (film)

29 marca wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski podpisał umowę na realizację zadania inwestycyjnego "Budowa boiska wielofunkcyjnego przy zespole szkół w Leśnej Podlaskiej".

Termin wykonania: wrzesień 2024 r.

Inwestycja została dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja 6PGR kwotą 1.000.000 zł.

Obecne boisko ma wysłużoną, asfaltową nawierzchnię, która nie służy już tak, jak powinna, dlatego też w ramach zadania zostanie zastąpiona wielofunkcyjną płytą z poliuretanu. Powstanie 60-metrowa bieżnia tartanowa. Obiekt będzie oświetlony, a na bezpieczeństwo jego użytkowania będzie miał również swój wpływ monitoring. 

Już niedługo to boisko, które kiedyś pewnie było nowoczesne, zmieni się w plac i boisko funkcjonalne, użytkowe, oświetlone, ogrodzone, tartanowe i miękkie, kolorowe. Do wykorzystania przez dzieci, młodzież i wszystkich mieszkańców gminy. Projekt, na który zdobyliśmy milion złotych, rozpoczął się już w tym roku i w tym roku zostanie też zakończony. W tym roku, we wrześniu, nowe roczniki i dotychczasowi uczniowie, rozpoczną zajęcia fizyczne, ale nie tylko, właśnie na tartanowym, kolorowym boisku przez Zespole Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej. Ale to nie wszystko. Wzdłuż hali sportowej, równolegle do ogrodzenia, powstanie bieżnia, również tartanowa, na której będzie można ćwiczyć lekkoatletykę. Przy bieżni będą również inne urządzenia, skocznia i koło do pchnięcia kulą. Zagospodarowujemy teren pod sport, lekkoatletykę, rekreację – przybliża szczegóły inwestycji wójt Paweł Kazimierski

O tej i innych inwestycjach na terenie gminy opowiada wójt Paweł Kazimierski – zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej:

W ramach tej samej edycji Polskiego Ładu samorząd pozyskał 1.500.000 zł na zadanie „Budowa parkingu w centrum miejscowości Leśnej Podlaskiej” przy tzw. „organistówce”.

Czytaj więcej:
Środki szóstej edycji Polskiego Ładu dla gmin popegeerowskich <<==>> LINK

Warto również dodać, że wśród dużych zadań inwestycyjnych, które zrealizuje gmina, znajduje się budowa przedszkola i żłobka. Na ten cel samorząd pozyskał 8.000.000 zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 8 edycja.

Czytaj więcej:
Leśna Podlaska szykuje się do budowy przedszkola i żłobka <<==>> LINK

Na uwagę zasługuje również zadanie „Renowacja zabytkowego Klasztoru Ojców Paulinów w Leśnej Podlaskiej”, na które pozyskano 1.700.000 zł w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Czytaj więcej:
Rząd przyznał kolejne środki na ochronę zabytków <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Leśna Podlaska
zdjęcie: UG Leśna Podlaska
film: Mariusz Maksymiuk, Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama