Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Uczeń zdolnym studentem i pracownikiem? O tym rozmawiano w pałacu Potockich

26 marca w pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim odbyła się konferencja "Zdolny uczeń - świetny student - ceniony pracownik" zorganizowana przez Miasto Międzyrzec Podlaski i Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Międzyrzecu Podlaskim.

Gospodarka innowacyjna oparta na wiedzy wymaga inwestowania w kapitał ludzki i jego optymalne wykorzystanie. Południowe Podlasie dysponuje utalentowaną młodzieżą, a decyzja o zlokalizowaniu w Międzyrzecu Podlaskim lokalnego mini centrum nauki w ramach projektu SOWA, realizowanego wspólnie z Centrum Nauki Kopernik, daje naszemu regionowi wielką szansę na nowatorski sposób inwestowania w kapitał ludzki – podkreślają organizatorzy konferencji.

Otwarcia konferencji dokonali wspólnie zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk oraz prezes Towarzystwa Przyjaciół Nauk Andrzej Kurenda. W programie spotkania znalazły się prelekcje:

– „Po co i dlaczego warto się uczyć” – prof. Łukasz Turski (Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, popularyzator nauki, pierwszy przewodniczący Rady Programowej Centrum Nauki Kopernik w Warszawie)
– „Zdolny wychowanek pieczy zastępczej w środowisku szkolnym” – dr hab. Marzena Ruszkowska – prof. Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II
– „Szanse rozwojowe dzieci i młodzieży w kontekście istniejącej w Międzyrzecu Podlaskim infrastruktury szkolno-edukacyjnej” – zastępca burmistrza miasta Paweł Łysańczuk.

To wydarzenie było nie tylko inspirujące, ale także pełne cennych dyskusji i refleksji na temat roli edukacji w kształtowaniu przyszłości dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania omawialiśmy, jakie umiejętności i cechy są niezbędne, by uczynić z ucznia świetnego studenta, a później cenionego pracownika. Wspólnie analizowaliśmy, jakie narzędzia i metody mogą wspomóc rozwój naszych dzieci i młodzieży, aby odniosły sukces w różnych dziedzinach życia. Rozmawialiśmy także o tym w jaki sposób w pełni wykorzystać potencjał SOWY – Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – czyli projektu, który realizujemy wspólnie z Centrum Nauki Kopernik. SOWA zostanie uruchomiona już w maju.” – podsumował wydarzenie w mediach społecznościowych zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Więcej o Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA:
W pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim powstanie mini centrum nauki <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
zdjęcie: Paweł Łysańczuk, FB
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama