Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Strażacy podpisali umowy w ramach programu „Lubelskie wspiera OSP”

78 jednostek OSP z terenu powiatu bialskiego otrzymało dofinansowanie z województwa lubelskiego w ramach programu "Lubelskie wspiera OSP". 27 marca w sali widowiskowo-kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim odbyło się uroczyste podpisanie umów.

W ramach „Lubelskie wspiera OSP” województwo lubelskie przyznało 1211 jednostkom OSP łączne środki w kwocie 12 mln zł. Wśród nich 78 jednostek z powiatu bialskiego, które mogły otrzymać maksymalnie po 10 tys. zł. Do naszego powiatu trafiło 769.808,90 zł.

Zgodnie z założeniami programu dotacyjnego środki te zostaną przeznaczone na zakup sprzętu służącego ochronie życia, zdrowia, mienia lub środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem oraz zakup niezbędnego sprzętu ochrony osobistej.

Umowy dotacyjne przekazali strażakom przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Jerzy Szwaj, radni województwa lubelskiego Barbara Barszczewska i Ryszard Szczygieł oraz wicestarosta powiatu bialskiego Janusz Skólimowski.

Straże pożarne to organizacja, która jest najbardziej widoczna na terenach naszych powiatów i gmin. To nie tylko mężczyźni, ale także wiele kobiet. To patriotyzm i ciężka praca na rzecz innych. Myślę, że pomoc województwa lubelskiego jest jak najbardziej celowa i potrzebna, to jedne z najbardziej pożytecznie wydanych pieniędzy – podkreślił przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Jerzy Szwaj.

 

materiał: Radio Biper Powiat Bialski / Województwo Lubelskie
zdjęcie: UG Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama