Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Leśna Podlaska szykuje się do budowy przedszkola i żłobka

To bardzo dobra informacja dla mieszkańców gminy Leśna Podlaska. Budowa przedszkola samorządowego ze żłobkiem już coraz bliżej, rozpoczęła się procedura przetargowa.

Gmina Leśna Podlaska poinformowała, że w dniu 19 stycznia ogłosiła już przetarg na wykonanie zadania „Budowa przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem w Leśnej Podlaskiej – I etap”. 

Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku przedszkola samorządowego wraz ze żłobkiem oraz dwoma łącznikami z istniejącymi budynkami Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną.

Projektowany obiekt będzie budynkiem niepodpiwniczonym, częściowo piętrowym o konstrukcji murowanej z dachem płaskim krytym papą termozgrzewalną. W ramach projektowanej inwestycji przewiduje się obok budowy przedmiotowego budynku także inne realizacje dotyczące towarzyszącej wew. i zew. infrastruktury technicznej: instalacja fotowoltaiczna, wentylacja mechaniczna, instalacja ciepłownicza, dojścia, dojazdy oraz miejsca postojowe dla samochodów pracowników i opiekunów dzieci.

To bardzo ważna i potrzebna inwestycja. Sześć nowoczesnych oddziałów przedszkolnych i dwa oddziały żłobka zabezpieczą potrzeby naszej lokalnej społeczności. Teraz oczekujemy na korzystne oferty i będziemy pracować nad sprawną realizacją” – czytamy na stronie urzędu gminy (FB).

Termin składania ofert mija 9 lutego 2024 r.

Inwestycja jest dofinansowana ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – 8 edycja. Gmina Leśna Podlaska otrzymała w tym rozdaniu kwotę 8 mln zł.

Więcej o dofinansowaniu:
Rząd przyznał środki z ósmej edycji Polskiego Ładu na zadania inwestycyjne <<==>> LINK

materiał, zdjęcia projektowe: UG Leśna Podlaska, BIP
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama