Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Mali ambasadorzy obrzędów i tradycji ludowych w Przedszkolu Samorządowym Nr 13 (galeria)

Przedszkole Samorządowe Nr 13 w Białej Podlaskiej od wielu już lat podejmuje szereg działań mających na celu kultywowanie wśród wychowanków tradycji i zwyczajów ludowych, aby przetrwały jak najdłużej.

21 marca 2024 r. społeczność przedszkola wzięła udział w obrzędzie Pożegnania Zimy – Powitania Wiosny. W promieniach słońca odeszła Marzanna – Zimowa Panna. Wiosnę powitano Gaikiem i kwiatami. Tradycyjnie barwny korowód przeszedł ulicami osiedla, wzbudzając zachwyt wśród przechodniów. Dzieci radośnie śpiewały przyśpiewki i piosenki o tematyce wiosennej przy akompaniamencie akordeonu. To wyjątkowe wydarzenie pod kierunkiem nauczycielki Moniki Puchacz przygotowały nauczycielki, dzieci i rodzice.

27 marca 2024 r. 6 – latki z grupy Krasnoludki pod opieką nauczycielek Iwony Chomiuk i Anny Miszkiniuk przedstawiły montaż słowno- muzyczny ,,Wielkanoc na wsi”, na który zaprosiły dzieci i personel przedszkola. Na tle przepięknej scenografii, w strojach ludowych przedszkolaki ukazały polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne: palmy, pisanki, śmigus-dyngus, chodzenie z kogucikiem. Nie zabrakło piosenki o wielkanocnych dzwonach oraz babki, mazurka i baranka na świątecznym stole. Na zakończenie dyrektor przedszkola Izabela Jaszczuk złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a zajączki obdarowały dzieci słodyczami.materiał: Przedszkole Samorządowe Nr 13 w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Izabela Jaszczuk dyrektor Przedszkola Samorządowego Nr 13
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama