Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: 20-latek odpowie za kradzież rozbójniczą. Trafił do aresztu

Do tymczasowego aresztu trafił 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego, podejrzany o kradzież rozbójniczą. Pracownik ochrony próbował ująć młodzieńca w związku z podejrzeniem kradzieży perfum. Ten jednak kilkukrotnie uderzył zgłaszającego, po czym zbiegł. Niedługo jednak cieszył się bezkarnością. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie miesiąca dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży perfum w jednej z drogerii na terenie miasta. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wyszedł ze sklepu „zabierając” ze sobą perfumy i kosmetyki na kwotę ponad tysiąca zł. Nie zapłacił jednak za wybrany przez siebie towar…

Gdy pracownik ochrony próbował ująć sprawcę ten stał się agresywny. Nie próbując nawet rozmawiać kilkukrotnie uderzył mężczyznę. Po tym zbiegł z miejsca zdarzenia zabierając ze sobą skradzione produkty. Niedługo jednak cieszył się wolnością. Policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy ustalili jego personalia.

Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Miedzyrzeca Podlaskiego. „Amator cudzego mienia” został zatrzymany do wyjaśnienia. Mężczyzna znany jest bialskim mundurowym. Pod koniec ubiegłego roku usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

Wobec 20-latka na wniosek Policji i Prokuratury bialski sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełniony czyn grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama