Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Lubelskie wsparło Jednostki OSP z Gminy Rokitno

Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Rokitno otrzymało łącznie 50.000 zł z budżetu Województwa Lubelskiego.

„Lubelskie wspiera OSP” to otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Lubelskiego w zakresie bezpieczeństwa publicznego z dotacjami z budżetu Województwa Lubelskiego w roku 2024 r.

5 marca 2024 r. Zarząd Województwa Lubelskiego podjął uchwałę w sprawie przyznania dotacji dla organizacji pozarządowych na łączną kwotę 12 mln zł. Pieniądze trafią do 1211 jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu województwa lubelskiego i zostaną przeznaczone na doposażenie jednostek w sprzęt służący ochronie życia, zdrowia, mienia oraz środowiska przed pożarem, klęską żywiołową lub innym miejscowym zagrożeniem i w niezbędny sprzęt ochrony osobistej.

50.000 zł z budżetu Województwa Lubelskiego otrzymało pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Rokitno. Każda z wymienionych jednostek pozyskała dotację w wysokości 10 tys. zł.

Jednostki dotacje przeznaczą m.in. na:
• OSP Cieleśnica – zakup lekkiego samochodu pożarniczo – ratowniczego
• OSP Klonownica Duża – sprzęt ratowniczy, odzież i agregat prądotwórczy
• OSP Olszyn – odzież i obuwie ochronne
• OSP Rokitno – narzędzia ratownicze, miernik wielogazowy, odzież ochronna
• OSP Zaczopki – specjalistyczna odzież i obuwie ochronne

W Gminie Rokitno działa siedem jednostek OSP, w tym dwie w KSRG – OSP Olszyn i OSP Rokitno. Każda dotacja to dla druhen i druhów strażaków olbrzymie wsparcie. Jako samorząd zawsze wspieramy poszczególne jednostki w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Każda jednostka z naszej gminy jest dyspozycyjna i aktywna. Cieszę się, że współpraca z samorządem układa się wzorowo. Ochotnicze Straże Pożarne są dużym wsparciem dla społeczności gminnej. Każdy mieszkaniec Gminy Rokitno zawsze może liczyć na strażaków w różnych sytuacjach kryzysowych – podkreśla wójt Jacek Szewczuk.

 

materiał, tekst: Wójt Gminy Rokitno Jacek Szewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama