Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zawodnicy kolarskiego maratonu i ultramaratonu „Piękny Wschód” wyruszą z Parczewa (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 27 kwietnia 2024
, godz. 07:00
Parczewska Grupa Rowerowa zaprasza do udziału w maratonie i ultramaratonie "Piękny Wschód", które rozpoczną się 27 kwietnia w Parczewie. Kolarze wyruszą na trasy 270 oraz 520 km wiodące przez urokliwe zakątki wschodniej Polski. Redakcja Radio Biper sprawuje nad wydarzeniem patronat medialny.

Parczewska Grupa Rowerowa

Jesteśmy grupą ludzi, których łączy wspólna pasja – jazda na rowerze. Inspiracją dla nas jest zwykła radość i satysfakcja wynikająca ze sportowej jazdy rowerem. Zrozumieją to tylko ci, którzy poczuli ją kiedykolwiek, pomimo zmęczenia, morderczych podjazdów lub przeciwnych wiatrów… Chcielibyśmy zarazić wszystkich, a szczególnie mieszkańców Powiatu Parczewskiego cudownym spędzeniem wolnego czasu jakim jest jazda na rowerze. Pokazać, że każdy kilometr drogi pokonanej rowerem ma swój kolor, zapach i ciężar, że każdy przejechany kilometr pozostawia po sobie niezatarty ślad…

Na rowerze można jeździć sportowo na szosie w różny sposób. Na wyścigi jednodniowe, na kilkudniowe – wieloetapowe imprezy, na czas oraz na maratony szosowe. Startując w zawodach, rzucamy wyzwanie sobie, swojej słabości i rywalom… Dla wszystkich tych form aktywności rowerowej w naszym PGR-rze jest miejsce i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, na swoje możliwości kondycyjne i wolny czas. Najważniejsze to w ogóle wsiąść na rower i ruszyć z miejsca. Reszta przyjdzie sama…

Pomysłodawcą zawodów szosowych i popularyzatorem kolarstwa jest Włodzimierz Oberda, prezes Parczewskiej Grupy Rowerowej. Organizuje on z powodzeniem wyścigi na szosie od 2007. Początkowo były to imprezy jednodniowe. Od 2013 roku organizowany był wieloetapowy wyścig kolarski na szosie dla kolarzy amatorów pod nazwą LUBELSKA VUELTA. W roku 2019 odbyła się ostatnia edycja tego wyścigu, który był ewenementem w skali krajowej – jedyna wieloetapowa impreza sla kolarzy amatorów oraz Masters PZkol. Ukoronowaniem organizacji wyścigów na szosie w okolicach Parczewa były przeprowadzone w 2020 roku Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport PZKol w Indywidualnej Jeździe na Czas.

Od 2015 roku organizowane są maratony kolarskie PIĘKNY WSCHÓD oraz MAŁY PIĘKNY WSCHÓD. Ultramaraton Piękny Wschód rozgrywany jest na dystansie około 520 km. Maraton Mały Piękny Wschód proponuje uczestnikom dystans do pokonania – około 260 km. Na obu tych zawodach zawodnicy pokonują dystans jadąc NON STOP.

Szczegóły udziału w kolarskim wyzwaniu:
https://pieknywschod.com.pl/

 

materiał: Parczewska Grupa Rowerowa
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama