Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Woskrzenice Duże i Osiny: Nienormatywne pojazdy na drogach zatrzymane – dalej nie pojechały

Kontrole dwóch zestawów ciężarowych przeprowadzone przez funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej zakończyły się stwierdzeniem szeregu naruszeń. Mundurowi stwierdzili brak wymaganych zezwoleń oraz podrobione tablice rejestracyjne i nr VIN.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej prowadzili działania kontrolne na drodze krajowej DK2. W miejscowości Woskrzenice Duże skontrolowali pojazd ciężarowy składający się z ciągnika samochodowego oraz naczepy.

Kontrola zakończyła się stwierdzeniem naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym. Przewóz drogowy wykonywany był pojazdem nienormatywnym bez wymaganego zezwolenia kat. V. Została przekroczona zarówno szerokość, jak i długość pojazdu.

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w wyniku podjętych czynności ustalili również, że naczepa pojazdu ma fałszywe tablice rejestracyjne. Zostały one zabezpieczone, a sprawa przekazana do Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Z kolei funkcjonariusze z Lublina, wykonujący czynności służbowe na drodze krajowej DW824, w miejscowości Osiny zatrzymali do kontroli zestaw ciężarowy składający się z ciągnika siodłowego i dwóch przyczep. Również w tym przypadku zabrakło wymaganego zezwolenia kat. V, wydawanego przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Dodatkowo, z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości w numerze VIN, na miejsce został wezwany patrol Policji.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – 0601
tekst i zdjęcia: Michała Derusia Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – 0601
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama