Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu” (zaproszenie)

XXXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie zostaną rozegrane w dniach 26 lipca - 11 sierpnia 2024 r. w stolicy Francji - Paryżu. Z tej okazji Klub Olimpijczyka przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym w Terespolu ogłosił Powiatowy Konkurs Plastyczny „Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu”. Do udziału zaprasza dzieci i młodzież - pasjonatów sztuk plastycznych. Organizator stawia na kreatywność – jedyna wskazówka, to zgodność z szeroko pojętą tematyką olimpijską.

Cele konkursu:
– upowszechnianie idei olimpijskiej,
– pogłębienie wiedzy o letnich igrzyskach olimpijskich,
– zainteresowanie dzieci i młodzieży igrzyskami,
– promowanie aktywności sportowej i artystycznej w środowisku szkolnym,
– rozwijanie kreatywności, umiejętności plastycznych i twórczej wyobraźni,
– wyszukiwanie i promocja utalentowanych plastycznie uczniów.

Zasady uczestnictwa:
– konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu bialskiego,
I kategoria konkursu: zadaniem uczniów z klas I – IV szkół podstawowych jest stworzenie kartki z życzeniami powodzenia, wsparcia dla polskich olimpijczyków. Praca powinna być wykonana w formacie A4, na 1 stronie, w dowolnej technice artystycznej i zawierać tekst skierowany do olimpijczyków. Niechaj wasze słowa sprawią radość, a jednocześnie dodadzą sił i odwagi sportowcom. Uruchomcie wyobraźnię, zamieńcie się w artystów i jednocześnie kibiców. Wyobraźcie sobie, że wasze słowa mają moc i dzięki nim nasi olimpijczycy mogą wygrać! Kartka może być skierowana do konkretnego zawodnika, drużyny lub całej ekipy.
II i III kategoria konkursu: uczniowie klas V – VIII oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych wykonują pracę plastyczną w formie plakatu promującego Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Postawcie na kolory symbolizujące Francję i jego mieszkańców. Podpowiadamy, że w tym roku obchodzimy stulecie polskiego debiutu olimpijskiego, mija również 100 lat od zdobycia przez Polaków pierwszych medali olimpijskich (Paryż, 1924 r) – drużyna kolarzy torowych w składzie: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk zdobyła srebrny medal. Brązowy medal w konkursie skoków w jeździectwie wywalczył Adam Królikiewicz. Natomiast w uznaniu zasług i wyjątkowego znaczenia występów polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich, w 100-lecie zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2024 Rokiem Polskich Olimpijczyków.
– format pracy A-4
– dopuszczalne różne techniki artystyczne (tylko kolaż i prace przestrzenne nie będą dopuszczone do konkursu!)
– w konkursie uczestniczą prace oryginalne, będące tylko i wyłącznie wynikiem samodzielnej twórczości ucznia.

Prace należy składać do 18.04.2024 r. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Polski Komitet Olimpijski w Warszawie.

Szczegółowy regulamin konkursu na poniższym plakcie oraz do pobrania:
REGULAMIN Konkurs Plastyczny

 

materiał, tekst: Terespolski Klub Olimpijczyka
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama