Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kobiety gminy Międzyrzec Podlaski „odważne na zmiany” (film)

XI Forum Kobiet Gminy Międzyrzec Podlaski przyjęło w tym roku hasło "Odważna na zmiany". W jego programie znalazły się m.in. rozstrzygnięcie konkursu Kobieta Aktywna oraz happening przybliżający zmiany w pozycji kobiet na przełomie lat.

Forum uświetniające Międzynarodowy Dzień Kobiet odbyło się 10 marca w budynku Szkoły Podstawowej w Halasach. Przybyłe na wydarzenie panie uhonorowali życzeniami i podziękowaniami wójt Krzysztof Adamowicz oraz przewodniczący rady gminy Andrzej Pietruk.

Spotkanie poprowadziły tradycyjnie już dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Sylwia Hubica oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Magdalena Chodzińska.

Na wydarzenie przybyły licznie mieszkanki gminy, przedstawicielki różnych środowisk, instytucji i organizacji. W programie wydarzenia nie zabrakło przygotowanych dla nich upominków i losowania nagród, a dodatkowo panie mogły skorzystać z oferty stoisk wystawienniczych partnerskich firm i instytucji.

Ważnym punktem programu był happening z filmem i teatrem w tle opowiadający o zmianach w pozycji kobiet na przełomie lat. Wybrano do tego celu sześć obszarów życia, w których zauważalne były zmiany w sposobie funkcjonowania i postrzegania kobiet: prowadzenie gospodarstwa domowego, świętowanie Dnia Kobiet, wybór męża, praca, uprawianie sportu oraz trudne życiowe sytuacje. 

Tego dnia został rozstrzygnięty konkurs „Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2024”.

„Kobieta Przedsiębiorca 2024” – Renata Zalewska z Wysokiego

„Kobieta Społecznik 2024” – Barbara Węgrzyniak z Tłuśćca

wyróżnienia – Magdalena Lubochońska Jóźwik z Zaścianek, Teresa Kokoszkiewicz z Kożuszek, Lucyna Kondraciuk z Wysokiego oraz Janina Zaniewicz z Halas

 „Kobieta Kultury 2024” – Gabriela Dębowska z Wysokiego

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Radio Biper
film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama