Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Seniorzy z klubu „Srebrny Włos” zaprezentowali swoją twórczość (film) (galeria)

Do 19 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Terespolu można oglądać wystawę twórczości seniorów z klubu ,,Srebrny Włos". Na prezentację pokonkursową "Plastyczni seniorzy" zaprasza Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Terespolu.

Skąd pomysł na wystawę?

Pomysł zrodził mi się kiedyś, gdy jadąc samochodem pomyślałem: jak zorganizować coś, co by „zdradziło” naszych seniorów, co oni robią w wolnym czasie? I oto tym sposobem ogłosiliśmy konkurs pod tytułem „Plastyczni seniorzy”. Chodzi o pewien misz-masz, niekoniecznie ukierunkowany na jeden rodzaj twórczości – wspomina prezes Klubu Seniora „Srebrny Włos” w Terespolu Ryszard Korneluk.

Do konkursu przystąpili licznie seniorzy przygotowując przepiękne prace na szydełku i drutach, obrazy wykonane w różnych technikach, prace z bibuły, makramy itp. – To rękodzieło artystyczne pod każdym względem, niektóre codziennego użytku, dekoracyjne. Różne kierunki, malarstwo, szydełkowanie, haft i wiele innych. Pogłębiliśmy tym nasze wiadomości na temat możliwości naszych seniorów – podkreśla prezes klubu.

Na uwagę zasługuje fakt, że seniorzy z Terespola uczestniczyli również w wojewódzkim przeglądzie, który odbywał się w Centrum Spotkania Kultury w Lublinie, gdzie zajęli drugie i trzecie miejsce w zakresie rękodzieła artystycznego.

Klub seniora „Srebrny Włos” w Terespolu działa przy Miejskim Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie ma swoją salę przy hali sportowej. Członkowie spotykają się raz w tygodniu w każdy czwartek. – Nasze spotkania poświęcone są różnym kwestiom. Kultywujemy wiek, a więc są to na przykład listy gratulacyjne z okazji osiągnięcia wieku 70, 80, 90 czy 100 lat, seniorzy otrzymują od nas kosz słodyczy, życzenia i list gratulacyjny. Na Dzień Kobiet będzie ciasto, kawa, herbata czy lampka wina. Mamy Dzień Pieroga, święto klubowe, które odbywa się każdego roku w pierwszy czwartek marca. Panie przygotowują pierogi z różnymi farszami, gości się wtedy cały klub. Organizujemy różne ogniska, kultywujemy różne święta państwowe, uczestniczymy w uroczystościach organizowanych przez miasto Terespol – przybliża szczegóły Ryszard Korneluk.

Do klubu przynależy obecnie 52 członków. Dla wielu z nich udział w konkursie rękodzielniczym był okazją dla pokazania swojej pasji, ale też pewną formą rehabilitacji, bo każda praca wymaga precyzji i zręczności oraz dużej sprawności manualnej. Samo członkostwo w klubie pozwala wyjść z domu i podejmować aktywność. Seniorzy nie tylko tworzą rękodzieło, ale również śpiewają w zespole, tworząc oprawę artystyczną różnych uroczystości. 

W najbliższym czasie po raz kolejny będziemy podziwiać umiejętności muzyczne seniorów z Terespola podczas wielkanocnego spotkania w Sosnówce, do którego już się przygotowują.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Terespol
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama