Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Finał Szkoły Bezpiecznej Jazdy. WORD Biała Podlaska (galeria)

W ramach akcji przeprowadzone zostało specjalistyczne szkolenie teoretyczno-praktyczne w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Miało na celu podniesienie wiedzy i umiejętności prowadzenia pojazdów w trudnych warunkach.

Zakończyła się kolejna Zimowa Samochodowa Szkoła Bezpiecznej Jazdy. Zorganizowana była przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, wspólnie z Automobilklubem Bialskopodlaskim i Klubem Motocyklowym GROM. Zajęcia odbywały się podczas czterech weekendów.

W ramach szkolenia teoretycznego omówiono między innymi właściwe przygotowanie pojazdu do jazdy w warunkach zimowych, eksploatację pojazdów w zimie, zasady działania systemów bezpieczeństwa w pojazdach i technikę jazdy w różnych, także ekstremalnych warunkach.

Zajęcia praktyczne odbywały się w formie ćwiczeń samochodowych na przygotowanym odpowiednio, zamkniętym placu manewrowym. Do zajęć praktycznych uczestnicy wykorzystywali własne samochody.

W ramach Zimowej Samochodowej Szkoły Bezpiecznej Jazdy przewidziano również zajęcia teoretyczno-praktyczne z pierwszej przedmedycznej pomocy ofiarom wypadków drogowych, oraz zasad używania gaśnic samochodowych.

Po pięciu latach udało się reaktywować to wydarzenie. Zainteresowanie uczestnictwem było bardzo duże. Pierszeństwo mieli członkowie Automobilklubu Bialskopodlaskiego. Część miejsc była zarezerwowana dla bialskich służb, m.in. straży pożarnej, ale także dla wojskowych z bialskiej jednostki – powiedział Wojciech Babicz, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej.

Zajęcia teoretyczne odbywały się w sali teoretycznej Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD, a praktyczne na terenie jednostki wojskowej.

Podczas ostatniego z serii spotkań wszyscy uczestnicy Zimowej Samochodowej Szkoły Bezpiecznej Jazdy otrzymali dyplomy i podziękowania.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama