Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: 34-latek odpowie za kradzieże sklepowe w warunkach recydywy

Za szereg kradzieży sklepowych odpowie 34-latek. Łupem amatora cudzego mienia padły kosmetyki, perfumy i alkohol na łączną kwotę ponad 6 tys. zł. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Na początku tego miesiąca dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży na terenie jednej z bialskich drogerii. Z informacji przekazanych przez zgłaszającego wynikało, że sprawca początkowo został ujęty przez pracownika ochrony, jednak uciekł porzucając skradziony towar. Łupem „amatora cudzego mienia” padły maszynki do golenia i akcesoria do nich.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna „odwiedzał” drogerię kilkukrotnie przed zgłoszeniem, gdzie również podejrzewany był o dokonanie kradzieży. Dlatego w dzień zgłoszenia pracownik ochrony zwrócił uwagę na jego zachowanie. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 2 tys. zł.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci potwierdzili personalia mężczyzny podejrzanego o te czyny. Ustalili, że jest to 34-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

34-latek znany jest bialskim policjantom, bowiem w ubiegłym miesiącu usłyszał zarzuty dotyczące szeregu kradzieży sklepowych, do których doszło w grudniu ubiegłego roku oraz styczniu br. na terenie miasta. Wówczas łupem sprawcy padły kosmetyki, perfumy i alkohol na kwotę niemal 4 tys. zł.

Mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama