Biała Podlaska: Rozstrzygnięcia w lidze szóstek piłkarskich. Mario Presto Mistrzem Socca Winter Cup 2024!

Stowarzyszenie Socca Bialska Super Liga 6 sfinalizowało Mistrzostwa Białej Podlaskiej w halowym futbolu. W minioną niedzielę turniej został uroczyście zakończony. Zwycięzcy otrzymali nagrody.

W dniu 25 lutego 2024 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 została rozegrana ostatnia kolejka ligi halowej Socca Winter Cup 2024. W mistrzostwach udział wzięło 8 zespołów z miasta i regionu. Swoje reprezentacje wystawiły drużyny z Drelowa, Leśnej Podlaskiej i Terespola. Jedna z ekip – Kiełki Słodowe – składa się wyłącznie z zawodników z Białorusi i Ukrainy. I to ten właśnie team cieszył się wielką sympatią kibiców przybyłych na pierwszą odsłonę turnieju, co przełożyło się na największy doping.

Po zakończeniu ostatniego spotkania około godziny 18.00 rozpoczęła się część oficjalna. Wręczono nagrody i wyróżnienia. Gościem wydarzenia był Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk, który objął Honorowy Patronat nad rozgrywkami. Włodarz miasta osobiście pogratulował zwycięzcom i wręczył nagrody.

W turnieju zwyciężyła drużyna Mario Presto, która zgromadziła najwięcej punktów. Otrzymała tytuł mistrza oraz puchar i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Na wicemistrza FC Palermo Terespol czekała gratyfikacja w wysokości 800 zł, a na kolejny w tabeli team 400.

Przewidziane były również nagrody indywidualne, dla najskuteczniejszego strzelca oraz najlepszego bramkarza. Najlepszym strzelcem turnieju został Filip Tarnogórski (Mario Presto) strzelec 16 goli (nagroda 200 zł). Drugie miejsce zajął Łukasz Borysiuk (centrumsas.pl) – 15 goli,  a trzecie Dawid Zasiuk (FC Palermo Terespol) – 14 goli. Najlepszym bramkarzem został Łukasz Bierdziński (strata 12 goli).

Nagrody fundowało i wszelkie koszty związane z turniejem ponosiło organizujące go stowarzyszenie, a także biorące udział w zawodach zespoły. Stowarzyszenie Socca Bialska Super Liga 6 złożyło wniosek o przyznanie dotacji z zasobów miasta.

Mistrzostwa i obecna działalność stowarzyszenia są kontynuacją „Bialskiej Ligi Szóstek Piłkarskich”, która dawniej funkcjonowała w naszym mieście. Od kilku lat nie udawało się zorganizować rozgrywek, ze względu na covid, a później brak drużyn. Teraz mieliśmy rozgrywki halowe, a w sezonie wiosna-jesień ruszą także na trawiastym boisku. Na przyszłość jesteśmy otwarci na udział kolejnych „szóstek”. W szczególności liczymy na młodzież – powiedział Prezes Stowarzyszenia Socca Bialska Super Liga 6 Norbert Kodrzycki.