Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kandydat na wójta Konrad Gąsiorowski przedstawił swój program wyborczy (film)

23 lutego w Dworku Helena w Porosiukach odbyła się konferencja prasowa kandydata na wójta Gminy Biała Podlaska Konrada Gąsiorowskiego, podczas której zaprezentował swój program wyborczy opracowany przez KWW Twoja Gmina Biała Podlaska oraz przedstawił kandydatów do rady gminy.

Profesjonalista w działaniu, społecznik, sportowiec, ale przede wszystkim kandydat stąd, związany z gminą od wielu lat, nie od roku – przedstawił kandydata rozpoczynając tym samym konferencję Mariusz Trzeciak.

Kandydat na urząd wójta Gminy Biała Podlaska Konrad Gąsiorowski podczas spotkania z dziennikarzami zaprezentował najważniejsze punkty swojego programu, które zamierza realizować, jeśli zdobędzie poparcie wyborców i rozpocznie pracę stając na czele gminnego samorządu. – Dlaczego startujemy? Ponieważ ludzie chcą zmian gruntownych, w radzie gminy, na stanowisku wójta i w radzie powiatu. Jako bezpartyjny komitet przedkładamy listę kandydatów do rady powiatu bialskiego, aby ta współpraca układała się lepiej – mówił.


fot. Konrad Gąsiorowski 

Wśród priorytetów wymienia:

1. Plan budowy i utrzymania dróg wraz z infrastrukturą obejmujący nawierzchnie, chodniki, kanalizację i wodociągi. – Chcemy, aby te inwestycje odbywały się w sposób uporządkowany, zgodnie z kanonami inżynieryjnymi. Plan potrzebny jest też po to, by ludzie wiedzieli, kiedy i gdzie powstanie dana droga, żeby później można było rozliczyć władze z obietnic – argumentował Gąsiorowski.

2. Środki zewnętrzne – 50 mln dofinansowania, które pozyskało do tej pory kierowane przez kandydata gminne biuro ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Środki zostały wykorzystane na takie inwestycje jak żłobek, nowe drogi, sieci wod-kan, odnowę zabytków, w tym zapomniane obiekty grobownictwa wojennego, remont świetlic nawet w najmniejszych miejscowościach. Kandydat zamierza utworzyć dział rozwoju gminy, który będzie koordynował działanie istniejącej komórki z innymi referatami urzędu.

3. Ogólny plan zabudowy gminy. Plan ma zapewnić mieszkańcom lokalizację inwestycji zgodnie z ich oczekiwaniami i potrzebami.

4. Usprawnienie gospodarowania odpadami i instalacją wodociągową. Kandydat zamierza czynić starania, by mieszkańcy płacili mniej za zużycie wody i śmieci, w związku z czym planuje remont istniejących ujęć wody i budowę nowych oraz wprowadzenie realnych obniżek za kompostowanie odpadów. 

5. Przyjazny urząd z salą obsługi na parterze oraz otwarcie biura programu Czyste Powietrze.

6. Wykorzystanie położenia geograficznego. – Gmina Biała Podlaska to piękne miejsce do zamieszkania. Ale powinna być również przyjaznym miejscem dla inwestorów. Grzechem byłoby niewykorzystanie potencjału, jaki w nas drzemie. Chcemy skupić grunty, uzbroić je i ściągnąć do nas inwestorów, którzy zainwestują w centra logistyczne czy powierzchnie magazynowe – przybliżył plany Konrad Gąsiorowski.

7. Oferta sportowa i społeczna. – Boli mnie to, że nasza gmina przeznacza całe 15 tys. zł na sport we współpracy z organizacjami pozarządowymi. Sam osobiście wydałem w poprzednim roku więcej pieniędzy, niż gmina, której budżet będzie sięgał około 100 mln zł – mówił kandydat, który zamierza starać się o środki na budowę boisk i hali sportowej. Planuje również przywrócenie domu seniora i zapewnienie bezpłatnego korzystania z basenu dzieciom z biedniejszych rodzin.

Konrad Gąsiorowski przedstawił podczas konferencji kandydatów na radnych. Wśród nich Adam Platewicz, który powalczy o fotel w radzie powiatu bialskiego. 

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Potocznie populizm oznacza działanie zmierzające do zdobycia władzy i wpływów poprzez schlebianie oczekiwaniom społecznym i składanie obietnic. Populizm jest w nauce najczęściej oceniany negatywnie jako wypaczenie demokracji. Kandydat przedstawił kolorowankę dla dorosłych epatując hasłem „Gmina zasługuje na zmiany”. Dobrze byłoby w czasie kampanii dołożyć inne hasła, np. „By żyło się lepiej”, „Damy radę” . Znaczą tyle samo co powtarzane już hasło, a mogą się przykleić do części wyborców, bo przecież obiecują a nie pokazują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama