Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Podczas ferii w Łomazach nie było czasu na nudę! (galeria)

Po dwutygodniowym, zasłużonym odpoczynku od porannego wstawania, odrabiania prac domowych czy nauki do sprawdzianów nadszedł czas powrotu do szkolnych obowiązków. Podobno wszystko, co dobre, szybko się kończy. Tak też było w przypadku ferii zimowych, które minęły w mgnieniu oka, ale zostawiły po sobie mnóstwo wspomnień, nowych znajomości i odkrytych talentów.

W czasach opanowanych przez social media i szeroko pojęty Internet priorytetem jest to, by stworzyć bezpieczną przestrzeń, gdzie młode pokolenie może spędzić swój wolny czas w sposób zintegrowany, jakościowy i twórczy. Niezwykle ważne jest zapewnianie równowagi pomiędzy światem wirtualnym a rzeczywistym, dlatego jak co roku pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej przygotowali zróżnicowany program ferii, by dzieci mogły rozwijać swoje zainteresowania, a także zdobywać nowe umiejętności.

Poniedziałki zarezerwowane były na wspólne seanse dla dzieci w Małym Kinie. Nie zabrakło również zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktor plastyki GOK Bożenę Kaczmarek. Uczestnicy wykonali kolorowe, oryginalne miseczki, zapoznali się także z techniką z rodzaju papieroplastyki, jaką jest quilling, tworząc piękne ramki na zdjęcia, a z okazji Walentynek przygotowali jedyne w swoim rodzaju ozdobne serduszka. Pełni pomysłowości i entuzjazmu zanurzyli się w świat plastyki, który pozwala wyrażać siebie, rozwijać twórczą postawę i pozytywnie wpływa na regulację emocji. Zaangażowanie, precyzja oraz cierpliwość uczestników okazała się kluczem do artystycznego sukcesu.

W czasie zimowej laby znalazł się również czas na e-sportową rywalizację pod postacią turnieju FIFA, nad przebiegiem którego czuwał Arkadiusz Saczuk. Gminna Biblioteka Publiczna również tętniła życiem. W pierwszym tygodniu ferii Agata Chwalewska orazDorota Wołosowicz zorganizowały bardzo wartościowe Warsztaty z Animacji Poklatkowej, podczas których uczestnicy mogli stworzyć swój autorski filmik wykorzystując jedną z dwóch technik: Lego Filmiki lub wersję papierową. Zajęcia te pozwoliły pobudzić kreatywność i odkryć nowe możliwości twórcze. W drugim tygodniu ferii wszyscy zainteresowani ponownie odwiedzili bibliotekę, by dzięki warsztatom z długopisami 3D ćwiczyć myślenie trójwymiarowe i rozwijać swoją wyobraźnię. W programie ferii znalazły się także Warsztaty Pszczelarskie poprowadzone przez Agnieszkę Wołosowicz z pasieki „Regina Apis” z Ortela Książęcego. Podczas spotkania dzieci nie tylko próbowały swoich sił w tworzeniu świeczek z węzy pszczelej, ale miały także wyjątkową okazję, by zgłębić tajniki pszczelego świata. To było nie tylko ciekawe doświadczenie manualne, ale również edukacyjne, które pobudziło kreatywność i ciekawość.

Do Łomaz zawitali również przedstawiciele Teatru Lalek „Igraszka” którzy zaprezentowali dzieciom niesamowitą „Wiślaną Opowieść” z wartościowym morałem. Po zakończonym spektaklu, każdy chętny mógł z bliska obejrzeć wszystkie lalki i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Cieszymy się, że dzieci i młodzież tak chętnie uczestniczą w organizowanych dla nich wydarzeniach oraz zajęciach. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zaufanie!

materiał, tekst i zdjęcia: Beata Kaczmarek, GOK Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama