Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska: Święto Służby Cywilnej w bialskiej komendzie

Dzisiaj w bialskiej komendzie odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Służby Cywilnej. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla podziękował zebranym za profesjonalizm oraz codzienny trud i rzetelną pracę na rzecz jednostki.

Służba Cywilna jest jednym z filarów państwa i zapewnia profesjonalną realizację jego zadań. Praca wykonywana przez członków korpusu służby cywilnej ma ogromny wpływ na realizację powierzonych ustawowo zadań przez służby państwowe. Na co dzień przekonują się o tym policjanci, którzy w swojej służbie wspomagani są przez pracowników Policji.

W tym roku po raz pierwszy Dzień Służby Cywilnej przypada 17 lutego. W latach poprzednich święto pracowników cywilnych, w tym pracowników Policji, obchodzone było w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada. Nowa data święta, wprowadzona art. 23a ustawy o służbie cywilnej, jest nawiązaniem do uchwalonej 17 lutego 1922 roku ustawy o państwowej służbie cywilnej. Była to pierwsza, całościowa regulacja, dotycząca korpusu urzędniczego.

Z tej okazji dzisiaj w bialskiej komendzie odbyły się uroczyste obchody tego święta. Komendant Miejski Policji w Białej Podlaskiej insp. Wojciech Czapla w obecności kadry kierowniczej podziękował pracownikom za profesjonalizm oraz codzienny trud ponoszony w ramach wykonywanych obowiązków służbowych.

Pan Komendant złożył również serdeczne życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów oraz zdrowia i radości w życiu osobistym. Do życzeń dołączył się również Kapelan Prawosławny KWP w Lublinie ks. Marcin Gościk.

Był też czas na rozmowę przy ciastku i kawie.
 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama