Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

W bialskiej bibliotece zagości autor opowieści o Bugu i jego osobliwościach (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 20 lutego 2024
, godz. 18:00
Spotkanie z przyrodą otaczającą jedną z najciekawszych rzek, nie tylko Podlasia, wydarzy się za sprawą pisarza i fotografa przyrody Macieja Cmocha. Autor książki opowie o urokach Bugu i związanych z nim ciekawostkach.

20 lutego o godzinie 18.00 w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Cmochem, promujące jego najnowszą książkę „Bug. Opowieści o rzece, łęgach, piachach, łąkach, starorzeczach i mokradłach, a także o życiu zwierząt i ludzi w meandry dzikiej rzeki zaplątanych”.

Maciej Cmoch siedlczanin, urodził się w 1989 r. Z wykształcenia jest biologiem, z zamiłowania przyrodnikiem. Autor książki „Ptaki za miedzą”.

Zawodowo zajmuje się badaniami i ochroną ptaków. Związany z Towarzystwem Przyrodniczym „Bocian”. Uczestnik projektów czynnej ochrony, m.in. błotniaka łąkowego, kulika wielkiego, pustułki i płomykówki.

W wolnych chwilach zajmuje się fotografią przyrodniczą. Najchętniej fotografuje zarówno podporządkowaną człowiekowi naturę terenów wiejskich, jak i wciąż dziką przyrodę nieuregulowanych rzek. Na ptaki patrzy przez pryzmat otoczenia, w jakim żyją.
Zapraszamy.

 

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama