Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jan Maraśkiewicz w bialskiej bibliotece opowie o drewnianym budownictwie wiejskim na Podlasiu (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 22 lutego 2024
, godz. 17:00
Gość Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej blisko 40 lat był mianowanym przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków kierownikiem delegatury w Białej Podlaskiej.

22 lutego w Dziale Wiedzy o Regionie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbędzie się spotkanie z Janem Maraśkiewiczem. Hasłem będzie „Drewniane budownictwo wiejskie na Podlasiu”. Początek wydarzenia o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Jan Maraśkiewicz ukończył liceum plastyczne w Nałęczowie oraz historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Blisko 40 lat był mianowanym przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków kierownikiem delegatury w Białej Podlaskiej. Na emeryturę odszedł w 2021 r.

Przez blisko cztery dekady przy jego udziale zrealizowano wiele projektów. Część z nich została wyróżniona Laurami Konserwatorskimi: pałace w Cieleśnicy i Janowie Podlaskim, cerkwie w Kobylanach i Sławatyczach czy zachodnie skrzydło pałacu w Radzyniu Podlaskim.

Jest autorem i współautorem wielu opracowań, m.in.: Leśna Podlaska: architektura kościoła (Biała Podlaska, 1983), Zabytkowe cmentarze i mogiły w Polsce: województwo bialskopodlaskie (Warszawa, 1995), Parafia p.w. św. Anny Biała Podlaska (Biała Podlaska, 2000), Drewniane budownictwo sakralne: powiat Biała Podlaska (współautor Aneta Semeniuk, Lublin, 2001), Sanktuaria Południowego Podlasia (współautor Aneta Semeniuk, Biała Podlaska, 2003), Drewniana architektura północnej części Euroregionu Bug (współautor Aleksander Baszkow, Biała Podlaska, 2006), Biała Podlaska : dzieje miasta i kościoła p.w. św. Anny od XV wieku do 1945 roku (Biała Podlaska, 2007), Drewniana architektura sakralna południowego Podlasia – północnej części województwa lubelskiego (Biała Podlaska, 2019). Jego teksty i fotografie znajdują się w wielu informatorach turystycznych z naszego regionu.
Zapraszamy.

 

materiał: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej
opracowanie: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama