Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Żuki: Potańcówka PRL-owska z akcentem wyborczym (film) (galeria)

Impreza w stylistyce Polski Ludowej odbyła się w Żukach, na terenie gminy Tuczna. Przy tej okazji Krzysztof Skrodziuk ogłosił na forum publicznym swoją kandydaturę na stanowisko wójta gminy w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wydarzenie miało miejsce w sobotę 10 lutego w Żukach. Sala udekorowana została akcesoriami z epoki, a na ścianach zawisły plakaty „z czasów słusznie minionych”. Jak prosili organizatorzy potańcówki, uczestnicy zadbali o odpowiednie stroje. PRL rozpalił wyobraźnię gości wydobyli z szaf i strychów odpowiednie sukienki, bluzki i spódnice. Panowie nie byli gorsi, garnitury i koszule też były z czasów „dyktatury proletariatu”. Do tego peruki, makijaże i atmosfera zrobiła się odpowiednia.

Na parkiecie też było szaleństwo. Nikt się nie oszczędzał. Uczestnicy prezentowali różne style taneczne, była zabawa w kółeczku. Nie zabrakło tańców w parach, z obrotami i innymi figurami, które królowały na PRL-owskich potańcówkach.

Zabawa w stylu PRL miała również jak najbardziej poważny akcent. Zebrani usłyszeli oświadczenie byłego zastępcy wójta gminy Tuczna Krzysztofa Skrodziuka o kandydowaniu w nadchodzących wyborach samorządowych na stanowisko tamtejszego wójta. – Komitet jest zarejestrowany. Możemy z kampanią ruszać. Akurat tak wypadło, że jest impreza w Żukach i skorzystałem z zaproszenia. Kandyduję na stanowisko wójta gminy Tuczna. Decyzję podjąłem po wielu telefonach i rozmowach z mieszkańcami tej gminy. Ponad rok pracowałem w gminie Tuczna na stanowisko zastępcy wójta. Przez ten okres mogłem poznać potrzeby i problemy, z którymi borykają się na co dzień jej mieszkańcy. Zawsze służyłem radą. Nikogo w potrzebie nie zostawiałem bez pomocy. Lubię pracować dla ludzi – oświadczył kandydat na wójta.

Krzysztof Skrodziuk ma 55 lat. Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem. Ponadto ukończył studia wyższe na kierunku administracja publiczna w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Mieszka w Białej Podlaskiej. Pond 20 lat pracował w administracji skarbowej. Interesuje się historią i przez kilka lat brał czynny u dział w telewizyjnym programie historycznym „Było nie minęło”.

Kandyduję na stanowisko wójta gminy Tuczna, ponieważ uważam, że już czas na zmiany i praktyczny rozwój gminy. Mamy wielką szansę na dokonanie po raz pierwszy tak fundamentalnej zmiany i powrót do normalności w gminie Tuczna. Wierzę, że z Wami to się uda. Moje hasło wyborcze to: „Z Wami, dla Was, razem możemy więcej”. W myśl tego hasła obiecuję, że jako wójt gminy Tuczna, będę likwidował podziały i wygaszał konflikty – zadeklarował Krzysztof Skrodziuk. Realizację moich zamierzeń chciałbym oprzeć na współpracy z sołtysami poszczególnych miejscowości, radnymi rady gminy Tuczna, starostą i radą powiatu bialskiego, z sejmikiem, marszałkiem województwa lubelskiego, wojewodą lubelskim oraz premierem i rządem RP, jak też z organizacjami pozarządowymi oraz parlamentem europejskim – wyliczał kandydat na wójta. Na zakończenie swojej wypowiedzi podziękował wszystkim i zaprosił do urn wyborczych.

 

materiał: Radio Biper
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki, Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracował: Jan Kowalski

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

5 odpowiedzi

 1. Pan Skrodziuk jest pracownikiem starostwa powiatowego w Białej Podlaskiej.
  „Pracuje” w Zarządzie Dróg Powiatowych na bliżej nieokreślonym stanowisku podobnie jak P. Sulima.
  Dlaczego drogi powiatowe są w tak fatalnym stanie??

  1. Proponuję słowo „Dlaczego” w ostatnim zdaniu, zastąpić słowem „Dlatego” i na końcu znak zapytania zastąpić kropką. Wydaje się, że przy akceptacji tej zmiany jest prawdopodobna odpowiedź.

   1. A Pan Zenon to wszędzie się udziela wszyscy wiedzą że jest Pan wyborcą Pana Zygmunata. Spokojnie Jak taki dobry to przecież bez obaw wygra i pozamiata konkurencję 🙂

 2. Bardzo dobrze. Czas przerwać to „zasiedzenie” ówczesnej władzy. Potrzeba zmian i nowej energii. Chyba 22 lata to wystarczająco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama