Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Za nami I Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa w Worsach (film) (galeria)

10 lutego do Wors przybyli pasjonaci tenisa stołowego, którzy wzięli udział w I Otwartym Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa. Impreza została zorganizowana z inicjatywy sołtys Jolanty Kaparuk-Jastrzębskiej. Wkrótce relacja filmowa z tego wydarzenia.

Z inicjatywą organizacji turnieju wystąpiła sołtys wsi Worsy Jolanta Kaparuk-Jastrzębska. – Ten pomysł chodził mi po głowie od czasu, kiedy jeszcze mój tata był sołtysem. Jestem nauczycielem wychowania fizycznego, więc pomyślałam, że to dobry pomysł, żeby się zintegrować i spędzić wspólnie czas. To taki akcent sportowy na zakończenie ferii. Ponadto tenis stołowy jest dyscypliną, którą większość ludzi zna, lubi i sobie w niej radzi, więc uznałam, że w ten sposób będziemy działać i integrować społeczeństwo – wyjaśnia. Patronat nad wydarzeniem objął wójt gminy Drelów Piotr Kazimierski.

Zawodnicy przystąpili do rywalizacji w trzech kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła ponadpodstawowa i open, którą zasilili najliczniej. Rozgrywki odbyły się przy trzech stołach. – To mnie cieszy, bo skoro jest ich tak dużo, to znaczy, że takiej rywalizacji brakuje. To też dobry moment dla młodzieży szkolnej, żeby przypatrywali się zawodnikom, naśladowali i może w ten sposób zachęcą się, żeby tę dyscyplinę bardziej uprawiać i zgłębiać – przybliża szczegóły pani sołtys. Warto podkreślić, że zapowiedź turnieju odbiła się szerokim echem nie tylko w samej gminie Drelów, ale i na terenie powiatu bialskiego. Zawodnicy przybyli m.in. z miejscowości: Worsy, Łózki, Aleksandrówka (gm. Drelów), Międzyrzec Podlaski, Biała Podlaska, Rzeczyca i Rogoźnica (gm. Międzyrzec Podlaski), Janów Podlaski, Tuczna oraz Kalichowszczyna (gm. Wisznice), jak również z powiatu radzyńskiego: Wygnanka (gm. Kąkolewnica) i Wohyń. – Turniej ma charakter otwarty, więc założyłam, że wezmą w nim udział nie tylko zawodnicy z gminy Drelów, ale też mieszkańcy innych miejscowości. I rzeczywiście tak jest, są to zawodnicy z miejscowości ościennych – wyjaśnia inicjatorka wydarzenia.

Organizatorka turnieju, sołtys wsi Worsy Jolanta Kaparuk-Jastrzębska (fot. Anna Ostapiuk)

Wyniki:

kat. szkoły podstawowe (5 zawodników)

I miejsce Wojciech Gromisz, Tuczna, gm. Tuczna
II miejsce Cezary Zgorzałek, Łózki, gm. Drelów
III miejsce Szymon Piątek, Aleksandrówka, gm. Drelów

kat. szkoły ponadpodstawowe (5 zawodników)

I miejsce Mateusz Wawryniuk, Rogoźnica, gm. Międzyrzec Podlaski
II miejsce Mateusz Marczuk, Aleksandrówka, gm. Drelów
III miejsce Rafał Balak, Worsy, gm. Drelów

kat. open (dorośli – 24 zawodników)

I miejsce Paweł Woliński, Rzeczyca, gm. Międzyrzec Podlaski
II miejsce Łukasz Karpiuk, Kalichowszczyzna, gm. Wisznice
III miejsce Jan Bielecki, Łózki, gm. Drelów

Zwycięzcy kategorii Open (fot. D. Grzeszuk)

Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów, wśród gadżetów m.in. kubki termiczne, pendrive’y, smycze i odblaski. Sponsorzy turneju: Urząd Gminy Drelów, sołtys wsi Worsy Jolanta Kaparuk-Jastrzębska, radna gminy Dorota Grzeszuk, Marek Oleszczuk i Zakład Mięsny „Olszynka” z Berezy. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek w postaci kiełbasek z ogniska.

W organizacji turnieju uczestniczyła radna gminy Drelów Dorota Grzeszuk (fot. Anna Ostapiuk)

Świetna frekwencja pozwala mieć nadzieję na kolejne sportowe wydarzenia. Dumna „jedynka” w nazwie turnieju sugeruje również, że będzie on kontynuowany w przyszłości. – Jest to pierwszy otwarty turniej, więc moim zamiarem jest kontynuować go. Chcę, żeby to była impreza cykliczna i odbywała się w okresie zimowym. Mam nadzieję, że będzie coraz bardziej popularna w naszej okolicy – podsumowuje sołtys Jolanta Kapruk-Jastrzębska, która w czasie swojej społecznej działalności miała okazję zauważyć, że sportowych inicjatyw brakuje w tym regionie i ważna jest każda oferta, która pozwala zaktywizować zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. – Dzieci chętnie jeżdżą rowerami i na rolkach, tym bardziej, że w Worsach mamy ku temu coraz lepsze warunki. Od niedawna mamy chodnik, w tym roku będzie kontynuacja jego budowy, dzięki czemu przez całą miejscowość dzieci będą mogły przemieszczać się w sposób bezpieczny.

Galeria poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
film: Anna Ostapiuk / Bartek Sawa Sawicki
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama