Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa szansą rozwoju janowskiej stadniny

Przez ostatnie lata Stadnina Koni w Janowie Podlaskim przechodziła znaczące zawirowania natury ekonomicznej. Kłopoty finansowe i zmiany personalne nie pomagały w prowadzeniu inwestycji i dynamice rozwoju. Ma się to zmienić dzięki planowi naprawczemu i finansowej pomocy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Obecnie w stadninie prowadzony jest audyt, którego podjął się wieloletni prezes spółki odwołany ze stanowiska po przejęciu władzy przez PIS Marek Trela. Sprawował on swoją funkcję przez 16 lat, wcześniej pracując tam jako lekarz weterynarii i hodowca. 

Janowską stadninę czeka też pokaźny zastrzyk gotówki w kwocie 27,1 mln zł:

„W ostatnich latach spółka sukcesywnie realizowała inwestycje mające na celu zapewnienie stabilnego źródła finansowania dla rozwoju prac hodowlanych w spółce oraz progresu jej potencjału organizacyjnego i wytwórczego. W celu kontynuowania tych zadań Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 24 listopada 2023 r. wyraził zgodę na objęcie przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, na własność Skarbu Państwa, nowych udziałów w spółce o wartości nieco ponad 27,1 mln zł. Środki z dokapitalizowania przeznaczone będą wyłącznie na cele inwestycyjne i rozwojowe.” – podaje minister rolnictwa Czesław Siekierski (tekst: Interia Biznes)

Środki te mają zapewnić stabilność finansową i wspomóc hodowlę koni arabskich. Ponadto, jak podkreśla Siekierski, aby utrzymać jakość koni, stadnina współpracuje „z najlepszymi zagranicznymi hodowlami koni arabskich czystej krwi”, prowadzona jest również nauka młodzieży ukierunkowująca ją na hodowlę koni i możliwość kierowania spółką w przyszłości.

Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Interia Biznes w artykule Pauliny Błaziak:
Słynna stadnina w Janowie wróci na dobre tory? „Janów już nie takie rzeczy przeżył” <<==>> LINK

 

materiał: Interia Biznes, Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

 

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama