Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koncert Sławy Przybylskiej w Międzyrzecu Podlaskim (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 26 lutego 2024
, godz. 19:00
Burmistrz Zbigniew Kot zaprasza na koncert Sławy Przybylskiej, której imię nosi miejscowe kino. To właśnie w Kinie Sława zaśpiewa znana, urodzona w Międzyrzecu Podlaskim, piosenkarka, której sławę przyniosła piosenka "Pamiętasz była jesień".

Sława Przybylska urodziła się 2 listopada 1932 roku w Międzyrzecu Podlaskim jako córka Józefa i Marianny Przybylskich. Artystycznie zaczęła się udzielać już w czasie studiów, jako solistka zadebiutowała w w Studenckim Teatrze Satyryków. W 1957 r. zwyciężyła w organizowanym przez Polskie Radio konkursie dla piosenkarzy amatorów. Prawdziwą sławę przyniosła jej piosenka „Pamiętasz była jesień” nagrana w 1958 r. do filmu „Pożegnania”. Śpiewała również piosenki znane m.in. z filmów „Popiół i diament” i „Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy oraz „Rozstanie” Wojciecha Jerzego Hasa. Współpracowała z teatrami i grupami kabaretowymi, nagrała też własne płyty. W jej repertuarze znalazły się również piosenki w języku jidysz i hebrajskim.

Pochodzę z Międzyrzeca Podlaskiego – mówiła w 2005 roku w wypowiedzi dla „TeleRzeczpospolitej”. – Małego miasteczka, które przed wojną w większości było żydowskie. Nasz dom był zawsze otwarty, mieliśmy przyjazne kontakty z żydowskimi sąsiadami. Docierały do mnie echa ich pieśni i obrzędów. Śpiewaniem żydowskich piosenek chciałam wznieść osobisty pomnik pamięci tych ludzi. To mój szczególny hołd dla tych wszystkich małych dziewczynek, z którymi się bawiłam, a potem znalazły się w transporcie do Treblinki„. (cytat: https://culture.pl/pl/tworca/slawa-przybylska)

W międzyrzeckim Kinie Sława zaśpiewa 26 lutego o godz. 19:00, jej akompaniatorem jest Janusz Tylman.

Wstęp wolny. Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w kasie kina.

 

materiał: MOK Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama