Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Międzyrzec Podlaski świętowała wspólnie Dzień Pączka (film) (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz mieszkańcy Żabiec zaprosili amatorów zabawy karnawałowej i smakowitych pączków do wspólnej zabawy podczas "Gminnego Dnia Pączka".

Przybyłych na wydarzenie powitali dyrektor GOK Sylwia Hubica i zastępca wójta Michał Teofilski. – Miło jest widzieć, że wspólnymi siłami budujemy coś miłego, coś, co funkcjonuje już od kilku lat, bo Gminny Dzień Pączka w Żabcach odbywa się od 2018 r. Myślę, że to już tradycja, która na długo z nami zostanie. Życzę dobrej i smacznej zabawy – mówił Michał Teofilski.

W Tłusty Czwartek nie może zabraknąć na stołach pączków, zatem uczestnicy spotkania w Żabcach nie tylko spędzili kilka godzin tańcząc, ale też degustując smażone przez lokalne gospodynie z KGW „Żabczanki” słodkości z różnorodnym nadzieniem. Warto podkreślić, że na stołach pojawiło się ponad 600 pączków i innych wypieków.

Na dzieci czekał szereg zabaw animacyjnych prowadzonych przez pracowników Gminnego Ośrodka Kultury.

Gminny Dzień Pączka to impreza, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem od wielu lat. Do przygotowań włączają się różne środowiska. – Ta impreza stała się już w gminie rozpoznawalna. Zapoczątkował ją ówczesny sołtys Gregorowicz, To był „mini pączek”, bo bawiły się tylko Żabce, później ja jako sołtys przejęłam to i stało się to gminną imprezą – wspomina sołtys wsi Żabce Ewa Zaniewicz. – To impreza cykliczna, bardzo się wszystkim podoba, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy gminy, dzieci z rodzicami – dodaje radny gminy Sławomir Zaniewicz, mieszkaniec z Żabiec.

Jak zauważa Ewa Zaniewicz, nie ma idealnego przepisu na pączki, choć jest wiele sprawdzonych. – Każde ręce robią inaczej, to kwestia wprawy – podkreśla. – To też zależy od mąki i jajek – dodaje Sławomir Zaniewicz zauważając, że najlepsze pączki bazują na świeżych jajach z wiejskich kurników.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama