Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kolejny krok w stronę bialskiej obwodnicy wschodniej

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk podpisał z firmą „Znak” Gdańsk Sp. z o.o. umowę na projektowanie I etapu budowy obwodnicy wschodniej.

Zakres umowy obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji technicznej i wykonawczej, pozwalającej uzyskać decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, a także przeprowadzić procedurę przetargową na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych”.

O realizację tej inwestycji zabiegałem od początku swojej kadencji – przypomniał włodarz miasta. Pozyskaliśmy na projekt i jego realizację 112 mln zł. Jest to najwięcej w historii naszych inwestycji w Białej Podlaskiej – zaznaczył prezydent.

Umowa z Ministerstwem Infrastruktury na budowę I etapu obwodnicy wschodniej została podpisana w lipcu 2023 r. Przetarg ma ruszyć w pierwszej połowie 2025 roku.

Oddanie do użytku tego odcinka trasy przewidywane jest na rok 2027. Do 2030 roku powstać ma kolejny odcinek w etapie II. W planach długofalowych mowa jest również o III i IV etapie budowy trasy.

Przypomnijmy, że I etap budowy to:
– rozbudowa i wzmocnienie Al. Solidarności od ronda Rosenwertha (droga DK2) w kierunku południowym na odcinku około 2,2 km
– budowa nowego odcinka jezdni wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową oraz oświetleniem energooszczędnym stanowiącej część wschodniej obwodnicy o długości ok. 1 km
– budowa dwóch wiadukt w: nad ul. Sidorską i nad linią kolejową E20
– budowa jezdni dodatkowych stanowiących dojazd do przyległych posesji (o szacunkowej długości ponad 1,5 km)
– rozbudowa ul. Sidorskiej w obrębie planowanego wiaduktu.

Więcej na ten temat pisaliśmy w materiale:

https://radiobiper.info/2023/07/27/prezydent-podpisal-umowe-na-dofinansowanie-budowy-wschodniej-obwodnicy-bialej-podlaskiej/

 

 

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Jan Kowalski

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama