Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bialscy policjanci zabezpieczali 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (galeria)

Za nami 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego bialska policja dbała o bezpieczeństwo wolontariuszy oraz kwestujących, a także zapewniała spokojny przebieg imprez towarzyszących temu przedsięwzięciu. Zarówno w Białej Podlaskiej jak też na terenie całego powiatu można było spotkać większą liczbę mundurowych.

W ramach wsparcia dla WOŚP bialska policja przygotowała stoisko profilaktyczne podczas trwania „Serduszkowej Krainy”- imprezy która odbyła się w budynku IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej przy którym można było między innymi otrzymać odblaski, zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów w służbie, poznać tajniki daktyloskopii. Niemal przez cały czas obok technika kryminalistyki czekała kolejka najmłodszych i tych trochę starszych uczestników imprezy, którzy własnoręcznie chcieli zabezpieczyć odbitki swoich linii papilarnych. Wszyscy, którzy odwiedzali stoisko mogli dowiedzieć się też wiele na temat bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne podczas rozpoczynających się właśnie na terenie województwa feriach zimowych.

Dodatkowo w namiocie policyjnym, który został przygotowany na placu Wolności w Białej Podlaskiej również podczas Finału WOŚP, chętni mogli spotkać się z przewodnikiem psa służbowego oraz jego pupilem, a także usiąść za kierownicą radiowozu i poczuć się jak prawdziwy policjant.

Osoby zainteresowane mogły też poznać bliżej służbę w Policji oraz dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji do służby.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska 
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama