Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Region: Policja pomaga osobom zagrożonym na wychłodzenie. Kontroluje miejsca i udziela informacji potrzebującym

W okresie zimowym, gdy na dworze niskie temperatury, osoby bezdomne, starsze mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie mogą znaleźć się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególną troską i opieką. Każdego dnia funkcjonariusze prewencji prowadzą częste kontrole miejsc, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Policjanci udzielają im też potrzebnych informacji.

Na zamarznięcia szczególnie narażone są osoby w kryzysie bezdomności, pod wpływem alkoholu. Dlatego też, w związku z okresem zimowym i występującymi niskimi temperaturami policjanci z powiatu bialskiego prowadzą działania prewencyjne, mające na celu ochronę takiej grupy osób przed zgubnymi skutkami niskich temperatur.

Każdego dnia funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Policjanci prewencji oraz dzielnicowi sprawdzają tereny ogródków działkowych i pustostanów. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę. Na bieżąco też współpracują z placówkami pomocy społecznej, przede wszystkim wymiany informacji o osobach potrzebujących pomocy.

Pamiętajmy, że pomóc może każdy. Dlatego też, mając wiedzę o osobie potrzebującej, wystarczy powiadomić odpowiednie służby – Policję, Straż Miejską, czy też Pogotowie Ratunkowe lub instytucje działające na ternie naszego powiatu. Nie bądźmy obojętni i reagujmy na osoby bezdomne, przebywające w miejscach, w których mogą ulec zamarznięciu (dworce, klatki schodowe, kanały, opuszczone budynki mieszkalne, ogródki działkowe itp.), a także na osoby leżące na ziemi, ławkach lub przystankach, nietrzeźwe, czy też osłabione. Nasze zainteresowanie może uratować komuś życie.

Również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest możliwość zgłoszenia Policji, że ktoś potrzebuje pomocy i wsparcia. Wystarczy na Mapie zgłosić zagrożenie z kategorii „bezdomność”, określając miejsce jego występowania. Można również dodać opis, precyzując nasze zgłoszenie. Policjanci pojawią się we wskazanym miejscu i zweryfikują zgłoszenie.

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce, osłabionego czy nietrzeźwego. Pamiętajmy jeden telefon może uratować czyjeś życie.materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama