Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: 28-latek odpowie za szereg kradzieży. Trafił do zakładu karnego

Bialska policja zatrzymała 28-latka, podejrzanego o szereg kradzieży, do których doszło pod koniec ubiegłego roku na terenie Białej Podlaskiej. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 4 tys. zł. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdyż był poszukiwany w związku z wcześniejszymi kradzieżami.

Na początku stycznia br. bialscy policjanci przyjęli zawiadomienie dotyczące kradzieży w jednej z drogerii na terenie miasta. Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego roku. Łupem „amatora cudzego mienia” padł sprzęt o wartości ponad tysiąca złotych. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu.

Funkcjonariusze ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. Podejrzewany był bowiem o szereg kradzieży do marketów na terenie miasta, gdzie zdarzenia te nie były jeszcze zgłoszone na Policję. A także o kradzież pieniędzy z niezamkniętego samochodu na szkodę obywatela Białorusi. Do wszystkich zdarzeń doszło w okresie października-grudnia ubiegłego roku. Łączna wartość strat powstałych w wyniku działalności sprawcy wyniosła kwotę ponad 4 tys. zł.

Policjanci ustalili też personalia mężczyzny podejrzanego o te czyny. Okazało się, że jest to 28-latek z powiatu nowosądeckiego. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Zarzuty usłyszał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa.

28-latek trafił do zakładu karnego, gdyż dodatkowo okazał się być osoba poszukiwaną w związku z wcześniej dokonanymi kradzieżami. Za popełnione czyny grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama