Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Zebrali elektrośmieci, a środki przeznaczyli na wspólny wyjazd do kina

W sierpniu mieszkańcy Porosiuk na czele z KGW Aktywne Porosiuki zbierali wspólnie elektrośmieci. Łącznie to 2 tony sprzętu. Zebrane środki przeznaczyli na cele integracyjno - kulturalne.

W sierpniu bieżącego roku wspólnie z zarządem postanowiliśmy, że jako KGW Aktywne Porosiuki włączymy się w akcję zbiórki elektrośmieci. Ogłoszenie spotkało się z ogromnym odzewem, udało nam się zebrać 2 tony niepotrzebnego sprzętu elektrycznego. Dzięki zbiórce konto naszego stowarzyszenia zostało zasilone kwotą 800 zł – przybliża szczegóły akcji wiceprezes KGW Konrad Gąsiorowski. – Zaproponowałem zarządowi, aby zebrane środki przeznaczyć na cele integracyjno-kulturalne członków KGW i mieszkańców Porosiuk. Prośba została przyjęta z entuzjazmem. Tego samego dnia poprzez naszą grupę w mediach społecznościowych ogłosiłem zapisy na wspólne wyjście do kina na niezwykłą adaptację noblowskiej powieści Władysława Reymonta „Chłopi”. W przeciągu kilku dni zgłosiło się 40 osób, nastolatkowie i dojrzałe osoby, kobiety i mężczyźni, przekrój całego społeczeństwa.

Wspólnie wybrali się do kina 28 grudnia. – Udaliśmy się wspólnie na wspaniały seans, przedstawiony w sposób wyjątkowy, bo wcześniej nagrane ujęcia zostały namalowane farbą olejną. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że są pod ogromnym wrażeniem dzieła. Od pierwszego ujęcia widz przenosił się w bajkowy świat polskiej wsi, nacechowany ogromnymi emocjami. Mam nadzieję, że takie wspólne wyjścia powtórzymy w przyszłości – planuje Konrad Gąsiorowski, aktywny mieszkaniec gminy Biała Podlaska.

 

materiał, tekst i zdjęcia: Konrad Gąsiorowski
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama