Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Bez powodu uszkodził kilkanaście samochodów

Na gorącym uczynku bialska policja zatrzymała 19-latka podejrzewanego o uszkodzenie kilkunastu stojących na parkingu aut. Młodzieniec był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci zabezpieczyli przy nim maczetę oraz kastet. 19-latek trafił do „policyjnego aresztu”. Ustalane są wszystkie okoliczności sprawy.

Dyżurny bialskiej komendy otrzymał szereg zgłoszeń, z których wynikało, że na jednej z ulic miasta mężczyzna niszczy zaparkowane auta uderzając w nie metalowym przedmiotem. Na miejsce natychmiast skierowani zostali patrol bialskiej prewencji. Z relacji świadków wynikało, że sprawca bez powodu uderzał w zaparkowane przy bloku samochody wybijając szyby oraz uszkadzając lusterka i karoserię. Po tym zaatakować miał jednego ze świadków. Na miejscu policjanci ujawnili 11 uszkodzonych aut.

Mundurowi zatrzymali podejrzewanego o ten czyn mężczyznę. Ustalili, że jest to 19-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Młodzieniec został zatrzymany do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. W trakcie rozmowy z policjantami przyznał, że uszkodził wszystkie samochody jednak nie potrafił w żaden sposób wyjaśnić swojego postepowania. Przy 19-latku policjanci zatrzymali maczetę oraz kastet.

Policja ustala teraz wartość powstałych strat oraz wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uszkodzenie mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama