Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Koroszczyn: Tytoń za blisko 2,2 mln zł w naczepie ciężarówki

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt do Polski blisko 2,9 ton tytoniu. Nielegalny towar ukryty był w naczepie pojazdu ciężarowego, pomiędzy legalnie wwożonym ładunkiem. Szacunkowa wartość rynkowa tytoniu sięga 2,2 mln zł. To największy od kilku lat przemyt tytoniu zatrzymany w Oddziale Celnym w Koroszczynie.

Ciężarówkę, która jechała z Uzbekistanu do Polski, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej prześwietlili na urządzeniu rtg, a następnie skierowali do szczegółowej rewizji. Według dokumentów, przedstawionych przez przewoźnika, w naczepie miał znajdować się jedynie pellet drzewny. Szczegółowa rewizja wykazała, że pomiędzy legalnym ładunkiem ukryto blisko 2,9 ton tytoniu.

Szacunkowa wartość rynkowa przemycanego tytoniu to prawie 2,2 mln zł.

W kontroli naczepy i ładunku brali udział funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Koroszczynie, Działu Realizacji oraz Pierwszego Referatu Prewencji lubelskiej KAS.

Przeciwko kierowcy ciężarówki, obywatelowi Białorusi, wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Dalsze ustalenia w sprawie będzie prowadził Referat Dochodzeniowo-Śledczy Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej.

Przeciwdziałanie przez Służbę Celno-Skarbową przemytowi towarów, w tym wyrobów akcyzowych, ma kluczowe znaczenie dla ochrony granic i gospodarki naszego kraju. Nielegalna sprzedaż takich wyrobów w Polsce to m.in. okradanie przez grupy przestępcze budżetu państwa z należnych podatków.materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – 0601
tekst i zdjęcia: Michała Derusia Referat Komunikacji Izba Administracji Skarbowej w Lublinie – 0601
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama