Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Gmina Konstantynów zaprosiła seniorów 60+ na spotkanie wigilijne (film) (galeria)

19 grudnia w Konstantynowie odbyło się "Spotkanie wigilijne dla seniorów 60+", podczas którego mieszkańcy mogli spędzić wspólne chwile śpiewając kolędy, składając sobie wzajemnie życzenia i dzieląc się opłatkiem.

Świąteczne życzenia złożyli seniorom z gminy Konstantynów m.in. wójt Romuald Murawski i dyrektor Gminnego Centrum Kultury Ilona Niewęgłowska. 

Zaprosiliśmy wszystkich seniorów z terenu naszej gminy, aby się spotkać przed świętami, podzielić opłatkiem, pośpiewać kolędy, wymienić poglądy i poopowiadać historie, jak kiedyś wyglądały święta i przygotowania do Bożego Narodzenia, a jak to wygląda obecnie. To okazja, by niektóre osoby, które zadomowiły się przed ekranem telewizora, mogły wyjść do innych osób, spotkać się, porozmawiać i się pocieszyć – przedstawia potrzebę zorganizowania tego wydarzenia wójt Romuald Murawski.

Uczestnicy podzielili się opłatkiem, zjedli świąteczny poczęstunek i śpiewali kolędy przy akompaniamencie akordeonisty Zdzisława Marczuka. Nie zabrakło również drobnych upominków, chociażby w postaci gminnego kalendarza na rok 2024.

Gmina Konstantynów organizując to wydarzenie wychodzi naprzeciw potrzebie integracji seniorów, których w naszym regionie, gdzie zauważalne jest „starzenie się” społeczeństwa, wciąż przybywa. – Coraz więcej jest osób starszych, potrzebują też większego wsparcia i zainteresowania. Od kilku lat takie działania w gminie są podejmowane, przykładem jest Klub Seniora, który powstał dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego. Trzydziestu uczestników korzystało z wszelkiego rodzaju atrakcji, zajęć terapeutycznych, sportowych. Zostało zakupione doposażenie w obiekcie po byłym przedszkolu. Zorganizowano naprawdę pięknie funkcjonujący Klub Seniora – podsumowuje włodarz. Uczestnicy nadal spotykają się dwa razy w tygodniu i korzystają z zajęć, które oferują Gminne Centrum Kultury i Gminna Biblioteka Publiczna.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama