Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

BLGD podpisała umowę o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego 2023-2027

14 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego prezes Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania Mariusz Kostka podpisał z zarządem Województwa Lubelskiego umowę o warunkach i sposobie realizacji Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027.

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania wzięła udział w konkursie na wybór Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnego kierowanej przez społeczność na 2023-2027, który trwał od 11 kwietnia do 7 czerwca 2023 r. Złożona dokumentacja konkursowa została oceniona pod względem kryteriów wyboru LSR i otrzymała 85,28 pkt na 100 możliwych do zdobycia.

Bialskopodlaska LGD otrzymała do dyspozycji 3.000.000 euro
na wdrażanie lokalnej strategii rozwoju na obszarze 17 gmin wiejskich i 2 gmin miejskich,
które wchodzą w skład wieloletniego partnerstwa.

W realizację przedsięwzięć będą zaangażowane różne podmioty, zarówno organizacje pozarządowe, podmioty z sektora gospodarczego, indywidualni mieszkańcy, jak i jednostki samorządowe. Przedsięwzięcia zaplanowane do realizacji w ramach LSR będą miały wpływ na osiągnięcie wskaźników rezultatu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej, a zapewnienie ich realizacji będzie się odbywać poprzez kryteria dostępu oraz kryteria punktowe przyznawane wnioskodawcom w trakcie oceny operacji. W budżecie przewidziana jest realizacja między innymi przedsięwzięć z zakresu rozwoju infrastruktury publicznej, rekreacyjnej i sportowej, podejmowania działalności gospodarczej, wsparcia gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, rozwoju pasji i talentów, które zostaną wdrożone na całym obszarze objętym funkcjonowaniem BLGD.

Celem wszystkich zaplanowanych działań jest Zbudowanie Bialskopodlaskiego kapitału społecznego, w ramach, którego zostaną zaspokojone potrzeby mieszkańców, zgłoszone podczas konsultacji społecznych. Dodatkowo realizacja przedsięwzięć przyczyni się do zwiększenia integracji mieszkańców oraz zwiększy ich aktywność w zakresie podejmowania działań na rzecz poprawy jakości życia na obszarze, co przełoży się również na aktywizację gospodarczą w oparciu o lokalne zasoby. Zaplanowane do realizacji przedsięwzięcia będą miały również wpływ na osoby w niekorzystnej sytuacji oraz na ludzi młodych i seniorów.

Pierwsze nabory w ramach wdrażania LSR planowane są na początek 2025 roku.

Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w proces tworzenia nowej, Strategii Rozwoju Lokalnego. Jest to nasz wspólny sukces!

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, życzymy, aby radość, szczęście i dostatek zagościły w Państwa domach. Niech te Święta będą czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień a Nowy Rok przyniesie pomyślność i szczęście.

materiał, tekst i zdjęcia: BLGD
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama