Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Spółka Food Well (Bakalland) rozpoczyna współpracę z Akademią Bialską (film)

14 grudnia podczas konferencji w Akademii Bialskiej im. Jana Pawła II odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia między uczelnią a firmą Food Well Sp. z o.o. (dawniej Bakalland S.A.).

Spółka Food Well jest właścicielem marek Bakalland, Delecta i Purella. Posiada trzy duże zakłady produkcyjne w Janowie Podlaskim, Białymstoku i Włocławku. Największy zakład Food Well mieści się na Południowym Podlasiu. Właśnie w Janowie Podlaskim, na powierzchni ponad 30 tysięcy m2, od 1991 r. produkowane są wszystkie produkty dystrybuowane pod marką Bakalland.

Z ramienia bialskiej uczelni porozumienie sygnował rektor Akademii Bialskiej prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk. Ze strony firmy dokument podpisali członkowie zarządu przedsiębiorstwa: pochodzący z Janowa Podlaskiego Prezes i współwłaściciel Marian Owerko, dyrektor generalny Monzer Elabrashy oraz dyrektor operacyjny Adam Wesołek.

Porozumienie dotyczy współpracy edukacyjno-naukowej. W jej zakres wchodzi: działalność doradcza, promocyjna i edukacyjna oraz doskonalenie praktycznych umiejętności studentów. – Firma Food Well chce zainwestować około 100 milionów złotych w Janowie Podlaskim. A więc jeżeli Janów Podlaski będzie się w tym tempie i tak rozwijał, to będzie to największa inwestycja w ostatnich latach. W Janowie istnieje zakład produkcyjny Bakalland i ta inwestycja będzie dotyczyła jego rozwoju” – poinformował rektor Akademii Bialskiej prof. dr hab. Jerzy Nitychoruk.

Współpraca między bialską uczelnią a spółką polegać będzie na wymianie doświadczeń, wspólnym przygotowywaniu i realizacji projektów edukacyjno-badawczych, organizowaniu szkoleń, wykładów otwartych i konferencji, a także budowaniu relacji pomiędzy środowiskami i innych kwestiach istotnych dla obu stron.

Akademia Bialska uruchomiła studia dualne, które polegają na tym, że studenci i pracodawcy są ze sobą w ścisłym związku, współpracują ze sobą. Studenci w ten sposób się kształcą, a pracodawcy obserwują czy pozyskają dobrego pracownika – wyjaśnił rektor.

Podpisane porozumienie de facto skutkować będzie zwiększonymi nakładami inwestycyjnymi  spółki w rozwój janowskiego zakładu firmy i – co za tym idzie – stworzeniem kolejnych miejsc pracy w związku z powiększeniem zatrudnienia.

Współpraca pracowników Food Well i naukowców z Akademii Bialskiej, umożliwi studentom bialskiej uczelni nie tylko realizację praktyk w toku edukacji. Ułatwi również szerszą współpracę w ramach staży, za które studenci będą otrzymywali od firmy wynagrodzenie. Ponadto uprawdopodobni podjęcie przez nich pracy w zawodzie po ukończeniu studiów. – Nie chodzi tylko o jeden kierunek, powiedzmy – dietetykę, czy technologię żywienia, ale chodzi również o inne kierunki: zarządzanie, finanse i rachunkowość, informatykę, czy mechanikę i budowę maszyn – zaznaczył rektor Akademii.

Prezes Marian Owerko podsumował podpisanie porozumienia stwierdzeniem: Nie szukamy czegoś co będzie tylko i wyłącznie dla studentów okazją by się czegoś nauczyć, ale oferujemy też pieniądze. Natomiast druga rzecz, to my oferujemy też kompleksową wiedzę na temat zarządzania biznesem spożywczym. Czyli, stażysta ma dostęp nie tylko do obszaru w którym pracuje, ale też dostęp do innych departamentów, takich jak jakość, technologia, czy marketing.

Dzięki porozumieniu firmy Food Well z Akademią Bialską dotychczasowe pozytywne oddziaływanie na gminę Janów Podlaski w zakresie finansowym i społecznym, rozszerzy się teraz o korzyści dla studentów pochodzących z całego Południowego Podlasia.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska / Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama