Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Lokalni twórcy zaprezentowali swoje wyroby podczas kiermaszu świątecznego w Janowie Podlaskim (galeria)

Gmina Janów Podlaski zaprosiła swoich mieszkańców i gości z regionu na świąteczny kiermasz, podczas którego, w dniu 15 grudnia na placu Partyzantów, swoje bożonarodzeniowe wyroby, zarówno rękodzielnicze, jak i kulinarne, zaprezentowali lokalni twórcy.

Do udziału w kiermaszu zgłosili się twórcy, którzy przygotowali piękne świąteczne dekoracje, stroiki, ozdoby choinkowe, aniołki i kartki z życzeniami, ręcznie wykonaną biżuterię, a także przysmaki, zarówno słodkości jak i wyroby garmażeryjne.

Można było zakupić małe i duże, już udekorowane choinki na pniu, różnorodne dekoracje, w tym stroiki na naturalnych drewnianych podstawkach, pojedyncze kwiaty i gotowe kompozycje. 

Nie zabrakło oczywiście przysmaków, które ucieszą zarówno biesiadujących przy świątecznym stole, takich jak np. pierogi z soczewicą i makiem, jak i obdarowane upominkami dzieci – tu furorę robiło stoisko „Rękodzieła w karmelu” oferujące lizaki i cukierki, w tym świąteczne drzewka i mikołaje.

Amatorzy smakołyków mogli zakupić również pierniczki i piernikowe szyszki, słodkie orzechy, bezowe choinki i susz na kompot, a także miody o różnych smakach i leczniczych właściwościach oraz wyroby z wosku z janowskiej Pasieki Nadbużańskiej Andrzeja Urbanowicza .

Galeria zdjęć – poniżej.

 

Materiał: Radio Biper Gmina Janów Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama