Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Gmina Międzyrzec Podlaski podsumowała projekt „Umiem pływać”

Zakończyła się kolejna edycja gminnego projektu "Umiem pływać", którego celem jest nauka pływania uczniów z terenu gminy Międzyrzec Podlaski. Włodarz uhonorowała młodych pływaków medalami.

Projekt „Umiem pływać” Gmina Międzyrzec Podlaski realizuje od 2015 r. Na ten cel otrzymała dofinansowanie z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Jego celem jest nie tylko nauka pływania, ale też zasad bezpiecznego zachowania w wodzie. Łącznie samorząd otrzymał 180 tys. zł wsparcia, a całe zadanie to już 400.000 zł. W tym roku wydatkował 62.850 zł przy dofinansowaniu 20 tys. zł. Z bezpłatnych zajęć (20 godzin lekcyjnych) i dowozu na basen skorzystało już 733 uczniów z terenu gminy, w tym roku 89 z klas drugich.

Zajęcia odbywały się na międzyrzeckim basenie „Oceanik”, gdzie 30 listopada odbyło się podsumowanie projektu i wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali. Dekoracji dokonali wspólnie wójt Krzysztof Adamowicz, przewodniczący rady gminy Andrzej Pietruk oraz radni Maciej Tymoszuk i Jarosław Czapski.

– Uważam, że to są najlepiej zainwestowane pieniądze. Uśmiech dzieci bezcenny. A już w następnym roku ruszamy z projektem ,,Umiem ratować – Wiem-Umiem-Pomagam” – zapowiada wójt Krzysztof Adamowicz . (FB)

 

materiał, zdjęcie: UG Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama