Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Audyt środowiskowy – usługa dziś niezbędna

Szeroko pojęta ekologia, ochrona środowiska, stała się jednym z priorytetów nie tylko w życiu prywatnym wielu osób, ale także w wielu dziedzinach gospodarki. Dlatego też duża liczba przedsiębiorców i wiele firm ma narzucone normy w tej kwestii, których musi przestrzegać podczas swojej działalności. Elementem niezbędnym jest też przechodzenie audytu środowiskowego.

Działalność firm musi być pod wieloma względami dopasowana do obowiązujących, określonych różnymi ustawami norm. Dotyczy to także działalności firmy czy przedsiębiorstwa pod kątem jej wpływu na środowisko naturalne. Takie ustawy nakładają szereg obowiązków, których należy przestrzegać. Tak jest z ustawą o odpadach. Niedawno w jej zakresie dokonały się pewne zmiany, co do sposobu gospodarowania odpadami. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie audytu środowiskowego. Dzięki niemu będzie łatwiej i szybciej dostosować działalność firmy do obowiązujących wymogów.

Audyt środowiskowy – czym dokładnie jest i jak wygląda

Taki audyt musi wykonać każdy przedsiębiorca, którego firma i jej działalność mają znaczący wpływ na środowisko. Sam audyt jest przeprowadzany przez uprawnione do tego firmy https://projectzerowaste.pl/audyt-srodowiskowy/, które po takim działaniu opiniują, czy wszystko działa pod tym względem zgodnie z wymogami ustawy. Audyt pomaga też dostosować przedsiębiorstwo do obowiązujących norm i wskazuje, co należy poprawić. Taki audyt to nie tylko sprawdzenie dokumentacji firmowej – co jest pierwszym etapem wizyty w firmie specjalistów. Kontrolowany jest również pobór różnego rodzaju surowców. Audyt dotyczy też m.in. klasyfikacji odpadów czy gospodarowanie nimi. Czasami są też pobierane próbki. Końcowym etapem audytu jest sporządzenie raportu podsumowującego.

Kto musi wykonać audyt środowiskowy?

Zakres przedsiębiorstw, które muszą powinny wykonać audyt środowiskowy, jest dość szeroki. W pierwszej kolejności są to firmy, których działalność ma wpływ na gospodarkę wodno-ściekową. Poza tym zobowiązane są do niego firmy przetwarzające toksyczne substancje albo wprowadzające do środowiska opakowania i odpady. Audyt dotyczy również firm wytwarzających sprzęt elektroniczny czy emitujących gazy lub pracujących w dużym hałasie.

Audyt środowiskowy to usługa, którą można zamówić w łatwy sposób i cieszyć się jego profesjonalną i dającą zamierzone efekty realizacją. Wystarczy tylko wybrać odpowiednią i doświadczoną w przeprowadzaniu audytów firmę i umówić się na konkretny termin.

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama