Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Trasa Terespol – Michalków. Przebudowa w 2024 roku

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Białej Podlaskiej Rada Powiatu podjęła decyzję o powierzeniu Gminie Terespol zadania zarządzania drogą powiatową Nr 1049L. To trasa nadgraniczna, położona na wale przeciwpowodziowym rzeki Bug. Prowadzi z Terespola do Kostomłot i dalej do Okczyna. Gmina Terespol przystąpi do rozbudowy drogi.

Gmina Terespol pozyskała wsparcie finansowe na planowane do realizacji zadanie. Obecna trasa to droga wąska. Znaczna długość trasy posiada szerokość około 5 metrów. Przebudowa polegać ma zarówno na wzmocnieniu wału przeciwpowodziowego nad Bugiem, poszerzenie korony wały a na tej podstawie przebudowa drogi i poszerzenie jej do ponad 6 metrów wraz ze wzmocnieniem podbudowy u pobocza drogi.

To pierwszy etap przebudowy trasy. Łącznie droga powiatowa Nr 1049L Terespol – Okczyn to trasa o długości prawie 15 km 700 metrów. Położona jest na terenie dwóch gmin: gminy Terespol i gminy Kodeń. Na terenie Gminy Terespol długość drogi to ok. 8 km 800 metrów.

Rozpoczynana inwestycja dotyczyć będzie odcinka od granic z Miastem Terespol (skrzyżowanie i początek drogi powiatowej z trasą DK-2, obwodnicy Terespola i trasy prowadzącej na przejście graniczne) do rogatek miejscowości Michalków. Długość pierwszego odcinka trasy która przejdzie przebudowę to 1750 metrów.

 

materiał: Radio Biper Terespol
mapa: Geoportal Powiat Bialski
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama