Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Bialczanin Damian Kujawski w obsadzie spektaklu „Moje serce, mój lód” Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak

Pochodzący z Białej Podlaskiej Damian Kujawski stanął przed wielką szansą na karierę w zawodzie aktora. 22 listopada zagrał na deskach wrocławskiego oddziału Akademii Sztuk Teatralnych w spektaklu „Moje serce, mój lód", którego reżyserii podjęli się Paweł Wolak i Katarzyna Dworak.

Bialski pasjonat, absolwentem AST we Wrocławiu!

Damian Kujawski urodził się i wychował w Białej podlaskiej. Od zawsze pasjonował się teatrem, ale i innymi formami ekspresji artystycznej. W 2016 r. był jednym z najbardziej rozpoznawalnych wolontariuszy Diecezji Siedleckiej w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży, chwilę potem jego artystyczne umiejętności podziwialiśmy na parkiecie II edycji bialskiego show „Dance with me – zatańcz ze mną”.

Z natury skromny absolwent I LO im. J.I. Kraszewskiego w Białej Podlaskiej dziś staje u progu wielkich perspektyw w świecie polskiego kina i teatru. 22 listopada w murach wrocławskiego oddziału Akademii Sztuk Teatralnych odbyła się uroczysta, dyplomowa premiera spektaklu „Moje serce, mój lód” w reżyserii Pawła Wolaka. W obsadzie poruszającego dzieła podziwiać można było talent bialczanina Damiana Kujawskiego.

– Gdy poznałem Damiana podczas wspólnych projektów na lokalnej arenie, już lata temu wiedziałem, że ma w sobie to coś. Jego spektakl dyplomowy oglądałem jak zaczarowany, salwy śmiechu przeplatały gorzkie łzy zadumy. Jestem z niego bardzo dumny, bo widać, że nabrał warsztatu i dziś wzbudza żywe emocje. Jest utalentowany, konsekwentny i autentyczny – całe miasto powinno być dumne i wspierać go już dziś na początku jego drogi, nie czekając, aż krwawicą chłopak wyląduje na rozkładówkach ogólnopolskiej komercji – komentuje przyjaciel Kujawskiego, aktor Krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop” Damian Trzpil.

Damian ma już wiele sukcesów na swoim koncie, podobnie jak M. Mielnicka, A. Jurkitewicz czy K. Sawczuk on również staje się ikoną lokalnej społeczności. Kto wie, może i jemu kiedyś bialczanie postawią pomnik, tak jak doczekał się tego Roman Kłosowki. „Na Wspólnej”, „ M jak Miłość”, „W rytmie serca” – właśnie na planach tych seriali miał okazję już pracować, a było tego znacznie więcej. Dziś stałą rolę – Motyla – gra w serialu „Kurierzy”. Swój kunszt teatralny szlifuje jednak głównie w scenie klasycznej wystawiając sztuki w największych miastach polski.

Jako manager kultury, ale i pedagog resocjalizacji, polecam spektakl „Moje serce, mój lód”. Uważam, że powinien zostać zagrany dla bialskiej młodzieży nie tylko ze względu na to, że obsadzie spektaklu jest bialczanin, ale również ze względu na wielowymiarowe wartości profilaktyczne zawarte w sztuce. To jeden z najlepszych spektakli jakie widziałem w ostatnich latach – poleca Trzpil.

Więcej o Damianie Kujawskim można przeczytać na jego stronie internetowej https://www.damiankujawski.com/

 

materiał, tekst i zdjęcia: Damian Trzpil
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama