Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Stanisław Baj oprowadził gości po swojej wystawie w bialskim muzeum (film)

W Muzeum Południowego Podlasia można oglądać wystawę "Świadkowie życia" Stanisława Baja. 26 listopada po wystawie oprowadzał sam autor. Niezwykle ciekawe spotkanie zgromadziło wielu miłośników sztuki profesora Baja.

Prezentowana w przestrzeniach Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej ekspozycja „Świadkowie życia. Stanisław Baj”, według zamysłu jej autorów, stanowi pewnego rodzaju podsumowanie wielu lat twórczej działalności artysty. Stąd też najwcześniejsze z prezentowanych na niej prac pochodzą z lat 70. ubiegłego stulecia, najmłodsze zaś są pokłosiem ostatnich doświadczeń. W ramach jednego projektu udało się zgromadzić rysunki i obrazy, z którymi Stanisław Baj, młody, twórczy absolwent ASP, przed laty wchodził do warszawskich galerii, wybraną tematyką wzbudzając wśród ówczesnych krytyków niemałe emocje oraz liczne portrety malarskie i pejzaże, które później stały się jego znakiem rozpoznawczym. Wszystkie razem tworzą dziś wspaniałą opowieść o pewnym miejscu nad Bugiem i o ludziach, którzy tam żyli, kochali się, pracowali. Opowieść o wielkiej sile natury, jej pięknie i tajemnicach. Wystawa powstała dzięki współpracy z samym artystą oraz dzięki życzliwości prywatnych kolekcjonerów sztuki. (Muzeum Południowego Podlasia)

Więcej o wystawie:
„Świadkowie życia” Stanisława Baja w Muzeum Południowego Podlasia (galeria) <<==>> LINK

Niebawem film z wydarzenia a w nim rozmowa z profesorem, który tydzień temu otrzymał najwyższe odznaczenie w świecie sztuki – Złoty Medal Gloria Artis.

Stanisław Baj pochodzi ze wsi Dołhobrody w powiecie włodawskim. To tam stał się malarzem. Rzeka Bug i jego bliscy to bohaterowie jego obrazów. 18 listopada podczas Gali „Ambasador Wschodu” artysta odebrał Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej o odznaczeniu:
Ambasador z Podlasia: Stanisław Baj z Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcie: Małgorzata Mieńko
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama