Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Biała Podlaska i Horbów Kolonia: Wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie”. W ich zatrzymaniu pomogli świadkowie

Wczoraj dwaj kierowcy „na podwójnym gazie” zostali ujęci przez świadków zdarzenia. W miejscowości Horbów-Kolonia 49-latek mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu spowodował kolizję, w Białej Podlaskiej kierujący Peugeotem 40-latek, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. W organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Do obydwu zdarzeń doszło wczoraj na terenie powiatu. Po godzinie 16.00 dyżurny bialskiej komendy został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który jechał całą szerokością jezdni. Siedzący za kółkiem 40-latek nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Z relacji zgłaszającej wynikało, że była przekonana, iż mężczyzna ją przepuści, ponieważ wyraźnie zwolnił. Gdy weszła na przejście razem ze swoimi córkami zorientowała się, że kierowca Peugeota nie hamuje. Kobieta wówczas oskoczyła, a kierowca pojechał dalej nie ustępując jej pierwszeństwa. Wówczas zadzwoniła na numer alarmowy, natomiast świadkowie z dwóch innych aut zatrzymali Peugeota. Gdy na miejsce dotarli policjanci ustalili, że za kierownicą samochodu siedział 40-latek. Urządzenie wykazało w jego organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Po godzinie 20.30 policjanci pełniący służbę w miejscowości Zalesie otrzymali informację, z której wynikało, że w miejscowości Horbów-Kolonia, kierowcy ujęli nietrzeźwego kierowcę osobówki. Policjanci, którzy dotarli na miejsce ustalili, że kierujący Fordem 49-latek wykonując nieprawidłowo manewr omijana doprowadził do kolizji z dwiema ciężarówkami. Badanie wykonane przez mundurowych wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. O dalszym losie nieodpowiedzialnych kierowców zadecyduje sąd.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do trzech lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoką karą finansową nawet do 60 tysięcy złotych.

Dziękujemy zgłaszającym za ich obywatelską postawę. To kolejne zgłoszenia, które w ostatnim czasie wpłynęły do mundurowych. Pomogły one wyeliminować z ruchu kierowców stanowiących śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego. Taka obywatelska postawa powinna być przykładem dla innych, bo właśnie w ten sposób, razem dbamy o wspólne bezpieczeństwo.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama